Помідори мають схильність до теплого та сонячного клімату. Проте, коли температура підвищується надто високо, це може негативно вплинути на їх здоров’я.
Щоб зберегти свою енергію та вологу в умовах спеки, помідори сповільнюють своє зростання, їх листя може скручуватися, і рослини можуть загинути. Про те, як захистити помідори від спеки та зберегти урожай, повідомляє Gazeta.ua.
Томати потребують рясного поливу, однак він не повинен бути частим. В умовах спеки можна поливати помідори через день. Ґрунт на ділянці повинен залишатися вологим до наступного поливу. Їх також можна поливати щодня, а в сильну спеку — двічі на день. Проте в такому випадку варто використовувати менше води.
В період формування зав’язей полив помідорів має бути частішим і ряснішим, ніж зазвичай. Це стимулює швидший ріст плодів.
У спеку томати слід поливати виключно під корінь. Якщо використовувати метод дощування, це може призвести до розвитку фітофторозу на листках. Крім того, сонячні промені можуть обпекти листя та стебла.
Для захисту помідорів від спеки можна затінити грядку. Спеціальні матеріали можна придбати в садівничих магазинах. Також мульчування буде корисним. На грядки слід насипати товстим шаром добре перепрілий гній або солому.
Спека зазвичай найбільше шкодить помідорам під час цвітіння. У разі поганого запилення врожай може бути зменшеним. Тому, коли температура повітря наближається до +40°C, доцільно виконати ручне запилення томатів. Для цього вранці потрібно легенько струсити кисть із квітами або взяти акварельний пензлик, забруднити його пилком і обробити маточку в кожній квітці. Після цього потрібно полити ґрунт.
Захистити помідори від спеки можна за допомогою зубного порошку. Щоб уникнути перегріву, стовбур потрібно побілити. Це допоможе помідорам уникнути надмірного нагрівання та випаровування вологи.
Для приготування розчину знадобиться три столові ложки зубного порошку на 10 літрів води. Порошок потрібно розмішати у воді та процідити через марлю. Цей розчин можна обприскувати рослини в теплиці, як по листям, так і на плоди. Таку обробку варто повторити, коли з’явиться молоде листя. У відкритому ґрунті обробку потрібно повторювати після кожного дощу.
Замість зубного порошку можна використовувати зубну пасту, але в її складі повинен бути карбонат кальцію. На 10 літрів води потрібно втричі більше зубної пасти, ніж зубного порошку.
Деякі садівники також рекомендують у спеку видаляти листя з нижньої частини кущів помідорів, що допоможе зменшити потребу у воді та покращить циркуляцію повітря.
Зазвичай видалення листя відбувається, коли найнижчі листки починають жовтіти. Це також доцільно робити, якщо температура повітря значно підвищується. Це допомагає направляти поживні речовини до верхівки та плодів.
Крім того, видалення листя зменшує ймовірність розмноження попелиць та інших шкідників на помідорах.
У другій половині літа помідори активно ростуть та формують плоди.
Для отримання високого врожаю рослинам потрібно забезпечити достатню кількість поживних речовин. У цей період помідори особливо потребують калію, фосфору та азоту, які сприяють розвитку кореневої системи, покращують смак плодів і підвищують їх стійкість до захворювань.