З часом у кущів полуниці може не вистачати місця для росту, адже вони активно розростаються та формують нові розетки.
У таких умовах рослини отримують недостатньо поживних речовин, внаслідок чого ягоди стають дрібними та рідкими. Саме тому полуницю слід пересаджувати. Коли і як це правильно зробити, розповідає Gazeta.ua.
Пересадку полуниці краще здійснювати навесні, коли грунт вже прогріється. Травень вважається оптимальним для цього часом. Однак весняні умови можуть бути непередбачуваними, що підвищує ризик загибелі пересаджених рослин через заморозки, спеки або тривалі дощі. До того ж, полуниця, пересаджена навесні, зазвичай забезпечує урожай наступного року.
З цієї причини краще провести пересадку у другій половині серпня до кінця вересня. У цей період вже не така спека, а кущі встигнуть вкоренитися перед настанням холодів. Якщо ви плануєте розмножувати полуницю за допомогою вусів, починайте вкорінювати розетки вже в липні, щоб до кінця серпня вони були готові для пересадки.
Досвідчені садівники рекомендують одразу не пересаджувати полуницю на те ж місце, де вона росла раніше. Там ґрунт для нових рослин буде недостатньо родючим, та може бути багато шкідників і збудників захворювань. Тому варто знайти нову, добре освітлену ділянку.
За два-три тижні до планованої пересадки необхідно внести по 3-4 кг компосту або перепрілого гною на кожен квадратний метр грядки. Грунт потрібно перекопати на багнет лопати та вирівняти поверхню за допомогою граблів.
Спершу необхідно розмітити грядку. Кущі слід садити з інтервалом 25-30 см, а відстань між рядами має бути 60-80 см.
Для полуниці, якій два роки, найкраще підходить метод пересадки ділення куща. Полуницю потрібно обережно викопати, не пошкодивши коріння. Кущ обкопують з усіх боків та витягують разом із земляною грудкою. Легко струсніть грунт і помістіть коріння в ємність з водою, щоб вимити залишки землі. Далі розділіть кущ. Дорослий рослин складається з декількох ріжків, які можуть відокремитися самостійно. Якщо цього не сталося, необхідно відрізати кожен ріжок гострим ножем від материнської рослини, залишивши паросток і коріння — це і будуть саджанці.
Уважно огляньте коріння та видаліть гнилі, сухі й темні частини. Щоб поліпшити процес приживлення, можна вкоротити корінці на третину. Не забудьте зірвати сухі листя та гілочки.
Саджанці потрібно обробити дезінфікуючим розчином. Перед посадкою занурте коріння в будь-який фунгіцид на 15 хвилин, це допоможе уникнути грибкових захворювань.
На розмічених місцях на грядці викопайте лунки. Для кожного саджанця ямка має бути такої глибини, щоб відповідала довжині коріння. Якщо ґрунт сухий, зволожте ямки водою. Помістіть саджанець у лунку, акуратно розправивши коріння. Усі порожнечі заповніть ґрунтом, злегка ущільніть долонями поверхню землі навколо кущика.
Полуницю також можна розмножити з вусів. Це довгі бокові пагони, на яких формуються розетки. Як тільки з’являються такі відростки, потрібно дати їм можливість вкоренитися. Наповніть горщики або пластикові стаканчики об’ємом 0,2-0,5 л грунтом. Mожна використовувати готовий універсальний субстрат. Рясно полийте ємності водою та дайте їй вбиратися.
Виберіть найсильніші кущики на вусах та під кожен поставте горщик із землею. Помістіть відросток в центр ємності, закріпіть його біля основи, вставивши шпильку або шматочок дроту. Процес проростання може зайняти близько двох місяців. В цей період важливо стежити за вологою ґрунту навколо молодого куща та за потреби поливати його під корінь.
На розмічених місцях грядки викопайте лунки за розміром розсадного стаканчика. Якщо земля суха, полийте ямки та чекайте, поки вона вбереться. Після цього відріжте бічний пагін материнського рослини біля основи молодого саджанця. Обережно вийміть молодий кущик з горщика, намагаючись не пошкодити коріння, і разом із земляною грудкою помістіть у лунку. Трохи засипте ґрунтом навколо саджанця, злегка ущільняючи поверхню долонею. Полийте полуницю водою під корінь.
Для успішного приживлення полуниці на новому місці у перші два тижні варто слідкувати за збереженням вологості ґрунту.
Щоб отримати якісний та рясний урожай помідорів, слід належно доглядати за ними. Важливо регулярно підживлювати і поливати помідори на всіх етапах їхнього росту.
Захистити капусту від шкідників можливо не лише за допомогою дорогих хімікатів. Корисними можуть бути й прості рослини. Gazeta.ua нагадує, що слід помістити навколо капусти, щоб відлякати небажаних гостей.
В тексті було виконано рерайт з дотриманням усіх HTML-тегів, уточнено деякі формулювання для підвищення читабельності та оптимізації під SEO, при цьому не зменшивши обсяг інформації.