Зрадниці готували серію терактів у Полтаві та Дніпрі7

Служба безпеки України разом з Національною поліцією запобігли низці терактів у Полтаві та Дніпрі.

В результаті операції затримали двох жінок, які діяли в інтересах російської військової розвідки, плануючи підриви суддів та волонтерів у прифронтових районах, повідомила пресслужба СБУ 14 липня.

“Ці особи, жительки Полтави, раніше мали судимість за злочини, пов’язані з наркотиками та крадіжками. Вони потрапили до поля зору ворога через Телеграм-канали, де шукали можливості легкого заробітку після звільнення. Акті на знищення представників судового корпусу та відомих волонтерів транслювалося через саморобні вибухові пристрої (СВП)”, – йдеться в повідомленні.

Щоб реалізувати свої плани, агентки розділилися: одна залишилася у Полтаві, де почала слідкувати за місцями роботи і проживання потенційних “цілей”, а інша вирушила до Дніпра з такою ж метою.

По прибуттю до Дніпропетровщини одна з жінок отримала від куратора координати для СВП, який був захований у багажнику скутера. Потім вона припаркувала замінований скутер біля автомобіля місцевого судді, якого планували підірвати за допомогою дистанційного керування вибухівкою. Щоб слідкувати за прибуттям посадовця, агентка встановила камеру з віддаленим доступом для російського ГРУ.

В цей момент її затримали співробітники СБУ. Паралельно було затримано її спільницю у Полтаві.

З’ясувалося, що до виконання основних завдань вони вже встигли підпалити автомобіль українського військового.

Слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України.

Зловмисниці знаходяться під вартою, їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Служба безпеки також затримала ще одного агента російської військової розвідки на Донеччині. Він готував координати для повітряних атак на прифронтову Костянтинівку.

Виявилося, що ворожим поплічником був 40-річний IT-фахівець з місцевих. Його завербували через одну з заборонених соціальних мереж, де російські військові запропонували йому близькі стосунки в обмін на розвідувальну інформацію. Серед цілей, які цікавили ворога, були укріплення та запасні командні пункти українських військ. Щоб зібрати відповідні геолокації, інформатор обходив місто та його околиці.