Кабінет Міністрів ухвалив проєкт закону, який передбачає підвищення фінансової підтримки жінкам під час і після народження дитини.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі уряду.
За його словами, в законі планується збільшити одноразову виплату жінкам, які народили дитину, з 10,3 тис. грн до 50 тис. грн.
“Ми істотно підвищуємо виплати для жінок, які стали мамами, але не мають професійного стажу. В даний момент ця сума менша за 1 тис. грн, а після ухвалення закону її розмір складе 7 тис. грн на місяць”, – зазначив Шмигаль.
Також для одного з батьків або опікуна передбачені щомісячні виплати для догляду за дитиною до її досягнення одного року. Розмір допомоги буде визначено окремо урядом.
“Ми стартуємо програму “єЯсла”. Після досягнення дитиною одного року батьки матимуть можливість обрати: повернутися на роботу або продовжити виховання до трьох років”, – розповів прем’єр-міністр.
Якщо вони виберуть перший варіант, державна підтримка складатиме 8 тисяч грн щомісяця. Якщо ж оберуть другий варіант, за мамою або татом збережеться сплата єдиного соціального внеску до тринадцятого року дитини.
“Пакунок малюка” залишиться в двох формах: натуральна допомога або грошова компенсація в розмірі понад 7,5 тисяч грн”, – додав Шмигаль.
Він зазначив, що частиною новинок у підтримці сімей є також програма “Пакунок школяра”, яка була ухвалена на минулому засіданні уряду. Це 5 тис. грн на кожного першокласника для придбання всього необхідного до навчання.
“Детально про всі ці можливості та як їх можна буде реалізувати повідомить Міністерство соціальної політики”, – підсумував прем’єр-міністр.
З початку повномасштабної війни народжуваність в Україні швидко зменшилася до історичного мінімуму. Показник народжуваності становить лише 0,9 дитини на одну жінку, що є антирекордом для нашої країни.
Через зниження народжуваності та високий рівень еміграції в Україні спостерігається старіння нації. За кілька років середній вік українців зріс з 41 до 45 років.