Щоб полуниця добре вродила наступного року: що робити після збирання урожаю

Навіть після збору врожаю навколо полуниць залишається багато справ. Фото: vsaduidoma.com

Ніколи не зневажайте доглядом за полуницями після збору урожаїв, адже від цього залежить їхня продуктивність наступного року.

Після збору ягід у полуниць починає активний ріст нове листя, формуються нові ріжки, а також вуса з бічними розетками. Закладаються квіткові бруньки. Gazeta.ua зібрала кілька рекомендацій для догляду за полуницями, які родять один раз за сезон.

Перш за все, після збору врожаю важливо прибрати жовте та засохле листя, а також зайві вуса. Замість виривання, краще їх акуратно обрізати, щоб зберегти цілісність куща. Старе листя доцільно спалити, щоб уникнути поширення шкідників.

Необхідно уважно перевірити молоді листки полуниці ‒ вони можуть бути атаковані шкідниками. Якщо листя скручується або набуває гофрованої форми, це свідчить про можливе зараження суничним кліщем. У такому випадку варто обробити рослину акарицидними засобами. Якщо жовтіють центральні листки, а ніжки короткі і потовщені — це ознака нематоди. Таку рослину слід викопати, обробити окропом і знищити.

Після обрізки стару мульчу необхідно прибрати, а ґрунт навколо полуниці — розпушити, підгодовувати та поливати. Грунт біля кущів слід розпушити на глибину 5 сантиметрів, а міжряддя — на 10 сантиметрів. Коріння полуниці повинно бути покритим землею, а верхні частини куща — виступати над поверхнею.

Не забувайте підгодовувати полуниці. Мінеральні добрива з комплексом мікроелементів підходять найкраще, використовуйте приблизно 30 грамів на метр квадратний. Можна також застосовувати спеціалізовані добрива для полуниці. Проте варто уникати добрив з хлористим калієм, адже вони можуть затримувати ріст і погіршувати врожайність. Добрива вносять на глибину близько 6 см. Можна скористатися торішнім гноєм або розведеним курячим послідом, дотримуючись пропорції 15 частин води до 1 частини посліду. Важливо, щоб розчин не потрапив на листя, щоб уникнути опіків, що провокують розвиток хвороб.

Якщо погода суха, полуницю потрібно регулярно поливати. Підтримуйте вологість ґрунту до кінця сезону, навіть якщо полуниця вже не дає плодів. Рекомендується використовувати відро води на один квадратний метр раз на тиждень.

Крапельне зрошення — найкращий варіант для полуниці. Воно дозволяє підтримувати оптимальний рівень вологості без перезволоження ґрунту. Після насиченого поливу варто розпушити ґрунт і позбутися бур’яну. Навколо кущів бажано мульчувати ґрунт подрібненою травою, соломою або торфом.

Своєчасно видаляйте вуса. Якщо рослина буде витрачати енергію на утворення нових розеток, в наступному році врожайність суттєво знизиться. Видалення вусів сприяє закладці нових квіткових бруньок.

У липні на городі не лише збирають урожай ягід, зелені, деяких фруктів і овочів. Є можливість висіяти деякі культури, щоб до осені отримати добрий урожай.

Досвідчені городники називають принаймні чотири культури, які можна встигнути посіяти на початку другого місяця літа.