На Львівщині військова контррозвідка Служби безпеки та Національна поліція, за підтримки міністра оборони, виявили зловмисників, які привласнили кошти державного бюджету, призначені для ремонту бронетехніки Збройних Сил України.
За одним із задокументованих епізодів, сума вкрадених коштів склала 5,4 млн грн, про це повідомляє пресслужба СБУ 17 липня.
Було викрито посадовця Міноборони, який незаконно заволодів бюджетними коштами на ремонті бронетранспортерів ЗСУ. Згідно з даними справи, до організації цього злочину причетний керівник групи контролю якості одного з військових представництв Міноборони у західному регіоні України. Він залучив до схеми керівника місцевого підприємства, якому було надано замовлення на ремонт БТРів. Відповідно до укладеної угоди, підрядники мали відновити боєздатність бронетехніки для виконання завдань на фронті”, – зазначено у повідомленні.
Військовий посадовець повинен був перевірити технічний стан відремонтованої техніки. Проте він “заплющив очі” на те, що підрядники виконували лише косметичні роботи, а бронетехніка залишалася непридатною до бойового використання.
Незважаючи на виявлені недоліки, чиновник підписав акт виконаних робіт, що стало підставою для нарахування бюджетних коштів на рахунок підрядників. Проведена правоохоронцями інженерно-технічна судова експертиза підтвердила, що бронетранспортери були несправними.
Наразі посадовець Міноборони підозрюється в недбалому ставленні до військової служби, що сталося в умовах воєнного стану.
Вирішується питання про додаткову кваліфікацію його злочинів і притягнення до відповідальності усіх учасників оборудки.
Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.
Служба безпеки затримала агента російської воєнної розвідки на Донеччині, який готував координати для повітряних атак ворога на прифронтову Костянтинівку.
Виявилось, що ворожим поплічником є 40-річний місцевий ІТ-фахівець. Його завербували в одній із заборонених соцмереж, де російська військова пропонувала йому близькі стосунки в обмін на розвідувальну інформацію. Серед основних об’єктів, які цікавили ворога, були укріплені райони та запасні командні пункти українських військ. Щоб зібрати відповідні геолокації, інформатор обстежував місто та його околиці.