Кава має ряд корисних властивостей: її зерна містять антиоксиданти, які здатні захищати організм від багатьох хвороб.
Водночас, кофеїн може мати негативний вплив на здоров’я. Зокрема, він може посилювати негативний вплив хронічного недосипання на сіру речовину мозку, повідомляє PsyPost.
Дослідники з Німецького аерокосмічного центру в Кельні провели експеримент, у якому взяли участь 36 здорових дорослих, які зазвичай споживали мало кофеїну. Їх розділили на дві групи: одна з них отримувала каву з кофеїном, друга — безкофеїновий напій.
Протягом дев’яти днів, включаючи періоди хронічного недостатнього сну, вчені проводили вимірювання змін об’єму сірої речовини за допомогою МРТ і ПЕТ-сканування. Було виявлено, що хронічна нестача сну призводить до суттєвих змін у об’ємі сірої речовини, причому споживання кофеїну також впливало на ці зміни.
У учасників, які не вживали кофеїн під час періодів обмеження сну, спостерігалося, навпаки, збільшення об’єму сірої речовини в кількох ділянках мозку. Це свідчить про можливу компенсаторну реакцію організму на втрату сну.
Ступінь цих змін також був зумовлений індивідуальними відмінностями в кількості аденозинових рецепторів. Зокрема, нижчий рівень рецепторів корелював із більшим зменшенням об’єму сірої речовини.
Вчені дійшли висновку про складний взаємозв’язок між сном, кофеїном і структурними змінами в мозку людини. Виявилося, що споживання кофеїну може заважати механізмам нейропластичності мозку, які активуються під час втрати сну. Разом з цим, науковці зазначають, що дослідження має недоліки, включаючи малу вибірку і специфіку генетичних профілів учасників, які пов’язані з метаболізмом кофеїну.
Помірне споживання кави не шкодить серцево-судинній системі.
Звичка пити вранці чашку ароматної кави позитивно впливає на головний мозок. Це відбувається завдяки покращенню стану судин під впливом компонентів кави.