Слугують, як амулет від негараздів: кому варто приділити увагу сьогодні

Вранці сильна роса – буде гроза Фото: pinterest

26 липня – це день вшанування святого мученика Єрмолая, що жив у III столітті, в часи правління імператора Максиміана.

Він обіймав посаду пресвітера (священника) у Нікомидії, важливому місті на сході Римської імперії (сучасний Ізміт у Туреччині). Єрмолай був палким християнином і безстрашно проповідував християнську віру, навіть під загрозою переслідувань.

Святий зазнав мученицької смерті через свою віру.

Він є одним із Нікомидійських мучеників, ім’я якого згадується в численних літургійних текстах і молитвах.

Крім того, 26 липня відзначається день пам’яті святої преподобної мучениці Параскеви.

Свята жила у III столітті та постраждала за віру в Ісуса Христа під час римських переслідувань християн.

Параскева народилася у багатій, побожній християнській сім’ї в Римі. Її ім’я грецькою означає “п’ятниця”, оскільки вона надійшла на світ цього дня. З раннього дитинства вона присвятила своє життя служінню Богу, багато молилася та постила.

Після смерті батьків Параскева роздала своє майно бідним і почала проповідувати християнську віру. В часи переслідувань християн імператором Діоклетіаном її затримали й піддали жорстоким тортурам. Її намагалися змусити зректися Христа та поклонитися язичницьким богам, але вона відмовилася. За легендою, Параскева мала дар зцілювати хворих і творити чудеса, що ще більше загострювало ненависть до неї мучителів. Врешті, її стратили – одні джерела стверджують, що її обезголовили, в інших вказується, що її розіп’яли.

Свята Параскева вшановується як в православній, так і в католицькій церквах. В Україні, Болгарії, Сербії та інших країнах на її честь зведено численні храми та монастирі. Особливо її шанують як заступницю жінок у питаннях здоров’я та материнства.

Прикмети

Якщо ластівки літають близько води – слід очікувати дощу.

Сильна ранішня роса обіцяє грозу.

Якщо липа вже пожовтіла – осінь буде ранньою.

Що не можна робити

Цього дня заборонено готувати випічку з борошна, що залишилось з минулого року – інакше в житті можуть з’явитися старі біди та неприємності.

Не варто залишати урожай на полях – нечиста сила може його зіпсувати.

Що можна робити

Зриваючи кілька колосків жита та заклавши їх за пояс, можна полегшити біль у спині. А домашні вихованці слугують амулетом від негараздів, тому їх слід погладити, особливо котів.

15 серпня віряни святкують Успіння Пресвятої Богородиці. Це свято, присвячене Діві Марії, матері Ісуса Христа, також називають Першою Пречистою.

В цей день завершується Успенський піст, і дозволяється влаштовувати святкову трапезу. Проте в цей день слід утриматися від вживання алкогольних напоїв.

Перед святом віряни відвідують Всеношну службу в церквах. У центр храму виносять Плащаницю з образом Діви Марії, де освячують колоски і різні хлібні вироби.