На час літніх канікул Служба зайнятості влаштувала на роботу майже сотню неповнолітніх: найпопулярніші професії

З початку 2025 року кількість неповнолітніх, які змогли знайти роботу (включно з тимчасовою), завдяки підтримці спеціалістів Державної служби зайнятості, склала 164 особи. З них, з 1 червня, працевлаштувалося 98 працівників віком до 18 років. Про це повідомили у Державній службі зайнятості.

Чимало таких працевлаштованих здобули роботу лише на період літніх канікул. Але бувають випадки, коли ці тимчасові заробітки молоді зрештою можуть перетворитися на цікавий досвід після школи або навіть надихнути на їхню майбутню професію.

Найбільше неповнолітніх змогли знайти роботу завдяки Івано-Франківській обласній службі зайнятості; з початку року вони працевлаштували 35 осіб до 18 років, що складає 21% від загальної кількості в Україні. У період літніх канікул роботу знайшли 29 таких шукачів, або 30% від усіх неповнолітніх шукачів роботи в країні.

Серед найпопулярніших професій на літній період – офіціант. Наразі 21 молодий працівник займає цю посаду, також затребувані професії продавця та пакувальника, де працевлаштовано по 12 осіб. Окрім цього, серед поширених професій можна виділити баристу, кухарів, суші-майстрів та формувальників тіста, яких налічується по 8 осіб.

Також неповнолітні обирали такі роботи, як працівник сільського господарства, учень майстра, кухонний працівник (часто для миття посуду), керівник гуртка, асистент вихователя, швачка, бібліотекар, манікюрник та багато інших професій.

Відповідно до чинного трудового законодавства, тривалість робочого часу для неповнолітніх є скороченою. Для працівників віком від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років — 24 години на тиждень.
З питань пошуку роботи молодь, у тому числі особи до 18 років, може звертатися до будь-якого з обраних центрів зайнятості України, де зможе отримати необхідні послуги для працевлаштування.

Варто зазначити, що особа, яка досягла 15 років, за згодою одного з батьків чи особи, що їх замінює, може, як виключення, прийматися на роботу. Вона має подати до центру зайнятості заяву одного з батьків або особи, яка їх замінює, про згоду на працевлаштування.

До слова, українська молодь стає рушійною силою економічного розвитку країни завдяки програмі «Власна Справа».

З моменту запуску програми у вересні 2024 року вже понад 300 учасників стали переможцями та впевнено просуваються до реалізації своїх бізнес-амбіцій. Гранти до 150 000 грн допомагають покрити витрати на закупівлю обладнання, оренду приміщень та інші потреби для старту.