У Італії виявили надзвичайно збереглу гробницю етрусків, яка походить з VII століття до нашої ери. Це унікальна можливість ознайомитися з похоронними ритуалами давньої цивілізації, що процвітала до появи Римської республіки.
Гробниця, вирізьблена в камені у формі маленького будинку, залишалася непорушною протягом більш ніж двох тисячоліть — це досить рідкісне явище для археологічних знахідок в цьому регіоні, повідомляє Live Science.
Вона знаходиться поруч зі стародавнім містом Сан-Джуліано, приблизно за 70 кілометрів на північний захід від Рима. Археологи виявили останки чотирьох людей, покладених на кам’яні ліжка.
Навколо скелетів було охайно розміщено більш ніж 100 предметів, зокрема кераміку, зброю, бронзові вироби та срібні прикраси для волосся.
Археологи з Археологічного дослідницького проєкту Сан-Джуліано (SGARP) зауважили, що всі раніше досліджені гробниці в цьому регіоні мали сліди розграбування, що робить цю недоторкану камеру винятком.
Давіде Зорі з Бейлорського університету підкреслив значущість цього відкриття, зазначивши, що це перша гробниця такого роду, яка була розкопана за допомогою сучасних технологій у центральному гірському регіоні Італії.
Етруски були впливовою культурою в центральній Італії, яка досягла свого піку в VI столітті до нашої ери, перш ніж їх поступово поглинула Римська республіка під час Римсько-етруських воєн.
Проєкт SGARP, який працює з 2016 року, зареєстрував понад 600 гробниць у регіоні Сан-Джуліано, але ця єдина знахідка виявилася зовсім неторкованою.
Попередні дослідження свідчать, що останки можуть належати двом парам чоловіків і жінок, але розслідування триває.
Ця археологічна знахідка підкреслює важливість збереження поховань та продовження дослідження ранніх італійських культур, які заклали основи значної частини класичної спадщини Європи.