28 липня вшановується пам’ять апостолів від 70-ти Прохора, Пармена та інших.
У Книзі Діянь Апостолів розповідається, як одного разу в Єрусалимі 12 апостолів Ісуса вибрали з числа своїх учнів семеро і призначили їх дияконами. Цими дияконами стали Прохор, Пармен, Никанор, Стефан, Пилип, Тимон і Миколай.
Святий Прохор був вірним супутником первоверховного апостола Петра, і незабаром той призначив його єпископом у місті Нікомідія. Прохор також супроводжував святого апостола Іоанна Богослова, його було заслано на острів Патмос. Після повернення Прохор продовжив свої проповіді в Антіохії, де і поклав своє життя.
Святий Никанор також зазнав переслідувань разом із архідияконом Стефаном та іншими віруючими. Святого Тимона поставили єпископом міста Басторії в Аравії, де під час проповіді Євангелії він загинув від рук юдеїв і поган. Святий Пармен проповідував вчення Христа в Македонії; за однією версією, він помер від хвороби, а за іншою – загинув як мученик.
Усі семеро апостолів від 70-ти стали мучениками за віру в Христа.
Прикмети
якщо вночі яскраво мерехтять зірки – вдень можливий дощ;
велика роса зранку обіцяє гарну погоду;
хмари на небі підняті – до теплої та сухої погоди;
мурахи будують великі мурашники – до холодної та ранньої зими.
28 липня – свято Прохори-Пармени. Цей день вважається вдалим для роботи в полі, саду та на городі.
Що не можна робити
Цього дня, як і в будь-який інший, церква не підтримує лихослів’я, злоби, заздрості та корисливих намірів, а також заперечує помсту й відчай.
На Прохори-Пармени забороняється лаятися і пліткувати, займатися рукоділлям – шити, в’язати, вишивати тощо, а також торгувати, якщо це не основний вид діяльності – будь-які торгові починання можуть бути невдалими, а товари, що купуються, можуть бути під загрозою втрати.
Що можна робити
Віруючі звертаються в молитвах до святих апостолів за мир і добробут у домі, за душевний спокій та благополуччя близьких.
Вважається, що день пам’яті апостолів від 70-ти сприятливий для сільськогосподарських робіт – рекомендується копати картоплю, збирати врожай овочів і фруктів, йти до лісу по ягоди. Також корисно приготувати страви з картоплі. Є повір’я, що сьогодні, щоб привернути удачу, потрібно з’їсти грушу.
15 серпня віряни святкують Успіння Пресвятої Богородиці. Це свято присвячене Діві Марії – матері Ісуса Христа. Споживана назва свята – Перша Пречиста. Цього дня завершується Успенський піст, тому було дозволено влаштовувати святкову трапезу. Однак на свято слід утриматися від вживання алкогольних напоїв.
Віряни перед святом відвідують церкви, щоб взяти участь у Всеношній службі. У центрі храму виносять Плащаницю, що зображує обличчя Діви Марії. В церквах освячують колоски та інші хлібні вироби.