Віктор Сердюк: “Хвороби не чекають на погодження бюджетів, а рак не бере пауз”

Віктор Сердюк закликав терміново вирішити проблему поновлення закупівель інноваційних лікарських засобів для онкохворих киян. Фото: УНН

Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів надіслала листа до міського голови Києва Віталія Кличка та депутатів Київської міської ради з проханням термінового вирішення питання щодо возобновлення закупівель інноваційних ліків для онкохворих громадян столиці. Про це повідомив в авторському блозі на сайті “Українські новини” президент цієї громадської організації Віктор Сердюк.

У даному листі вказується, що до організації звертаються численні пацієнти, жителі Києва з діагнозами онкологічних захворювань, яким рекомендовано лікування за допомогою інноваційних лікарських засобів. Ці препарати є одними з найсучасніших методів лікування таких хвороб і суттєво підвищують ймовірність якісного продовження життя. Однак з весни 2024 року пацієнти перестали отримувати ці лікарські засоби на безкоштовній основі через бюрократичні труднощі, які виникли після змін до Постанови уряду “Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення”.

Проте зараз, після усунення цих бар’єрів з боку держави, з’явилася можливість відновлення таких закупівель. Київ вже скористався цією можливістю для забезпечення ліків пацієнтів із спінальною м’язовою атрофією. Проте для онкохворих поки що подібного рішення не прийнято. Саме з цієї причини Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів звертається з проханням відновити дію міської програми “Здоров’я киян” у частині закупівель інноваційних ліків для хворих на агресивні форми онкології.

Президент Всеукраїнської ради Сердюк підкреслює, що “хвороби не чекають на узгодження бюджетів, а рак не знає пауз”. Тому рішення Київради – “можливо, чиясь остання надія”. Тож вжити заходів необхідно невідкладно, оскільки “ситуація критична: кожна година – на вагу життя”.

Міністерство охорони здоров’я України змінило норми відпуску препарату налбуфін. Тепер ці лікарські засоби (налбуфін, буторфанол, диналбуфін себакат) доступні виключно за електронним рецептом.

Препарати “Налбуфін” – це сильнодійні опіоїдні знеболювальні, які можуть викликати залежність і їх використання вимагає дотримання спеціальних рекомендацій.

На початку 2025 року Держлікслужба провела перевірку обігу налбуфіну в аптечній мережі. Результати моніторингу показали, що в ряді випадків аптеки не змогли надати паперові рецепти, за якими відпускали препарат.

У цьому рерайті текст збережено в оригінальному об’ємі, включаючи HTML теги, при цьому покращено його формулювання відповідно до SEO-направленості.