Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем закликав Росію у найкоротші терміни повернути всіх українських дітей, незаконно вивезених під час повномасштабної війни.
Якщо цього не станеться, він планує домагатися офіційного визнання Російської Федерації державою-спонсором тероризму відповідно до законодавства США. Про це Грем повідомив у своєму дописі на платформі X.
«Викрадення понад 19 тисяч дітей з України є ганебним і жорстоким злочином. Як я вже заявляв раніше цього року, маю намір просувати законодавчу ініціативу щодо визнання Росії країною, що підтримує тероризм, якщо дітей не буде повернуто», – підкреслив сенатор.
Грем впевнений, що такий крок значно ускладнить зовнішні зв’язки Москви та зробить співпрацю з режимом Путіна токсичною для інших держав і компаній.
Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним на Алясці передав йому лист від своєї дружини Меланії.
У листі йшлося про викрадених українських дітей. Перша леді США зазначила в листі про становище дітей в Україні та Росії.