На Національному військовому меморіальному кладовищі (НВМК) проведено 108 поховань українських Захисників від дати відкриття 29 серпня. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомили у Міністерстві у справах ветеранів.
Згідно з даними відомства, серед похованих — 97 військових, імена яких поки що не відомі, а також 11 Захисників, чиї родини подали запит на проведення поховання саме на території НВМК. На їхніх могилах встановлено тимчасові пам’ятні знаки з іменами, а пізніше їхні імена будуть вічно увічнені на Меморіальній стіні пам’яті.
У міністерстві зазначили, що поховання проводяться як у традиційний спосіб, так і шляхом захоронення урн із прахом. У колумбарії кладовища вже спочиває Герой України.
Також повідомляють, що до державної установи постійно надходять нові звернення від родин полеглих військових, які бажають поховати своїх близьких на території меморіалу.
«Цей процес є безперервним, і кількість звернень зростає. Родини очікують на проведення урочистих церемоній згідно з визначеними процедурами», — підкреслили в міністерстві.
Усі поховання виконуються відповідно до військового поховального ритуалу Збройних сил України, з дотриманням військових почестей. За бажанням родин до церемоній залучаються представники духовенства.
Один із похованих на Національному військовому меморіальному кладовищі — воїн-доброволець, майданівець, журналіст та історик Олег Рибальченко.
Він загинув взимку 2022 року. Після відспівування його тіло було кремовано, а урну з прахом 20 вересня 2025 року поховали на території меморіалу. Родина чекала цієї можливості більше трьох років, аби Герой знайшов вічний спочинок у місці, де вшановують українських Захисників.
Нагадаємо, меморіальне кладовище відкрилося 29 серпня у Фастівському районі Київської області. Першими тут поховали п’ять невідомих оборонців України. Загалом проєкт передбачає до 120–130 тисяч місць для поховань.