Гаряче
3 Жов 2025, Пт

В Україну доставили 205 військових і цивільних, які повернулися з російського полону

В Україні відбувся комбінований обмін: повернуто 205 військових та цивільних громадян. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

«Сьогодні, за дорученням Президента України, Координаційний штаб здійснив комбінований обмін полоненими. З російського полону визволено 185 військових та 20 цивільних українців — частина з них обміняна відповідно до угод у Стамбулі, а частина — в рамках чергового, 69-го обміну.

Додому повертаються військовослужбовці ЗСУ, серед яких представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби. Окрім солдатів і сержантів, також вдалося звільнити офіцерів.

Звільнені військовослужбовці вели боротьбу за країну на луганському, донецькому, харківському, запорізькому, херсонському, київському, сумському та чернігівському напрямках», — йдеться у повідомленні.

Серед визволених сьогодні знову є Оборонці Маріуполя. Додому також повертаються нацгвардійці, які перебували в полоні, охороняючи ЧАЕС. Наймолодшому з визволених Захисників виповнилося 26 років, а найстаршому — 59 років. Більшість зі звільнених сьогодні військових та цивільних українців були в неволі з 2022 року.

Звільнені з полону пройдуть повний медичний огляд, отримають підтримку та допомогу з фізичної і психологічної реабілітації, а також всі передбачені державою виплати.

Висловлюємо дяку всім, хто брав участь у цих зусиллях і організаціях за згуртованість і підтримку у визволенні наших громадян.

Координаційний штаб продовжує свою діяльність, спрямовану на пошук, документування та повернення кожного, хто лишається в російській неволі.

«Ми повернули додому 185 наших захисників з російського полону. З них сто вісімдесят три — рядові, сержанти, двоє — офіцери. Це воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби. А також повертаються цивільні — 20 наших співвітчизників. Всім обов’язково буде надана необхідна підтримка.

Наші воїни були в Маріуполі та на «Азовсталі», ЧАЕС. Більшість із них перебували в полоні ще з 2022 року, і тепер нарешті — вдома.

Дякуємо всім, хто робить ці обміни можливими. Від початку повномасштабного вторгнення нам вдалося повернути додому більше 7 тисяч наших людей. Ми маємо повернути всіх. Щоденно працюємо над цим», — підкреслив Президент України Володимир Зеленський.