Вихованці харківського садочка висловилися після атаки: Нацполіція оприлюднила відео з боді-камер.

Кадри порятунку вихованців дитячого садка в Харкові, який три рази зазнав атак «шахедів», уже обійшли світові ЗМІ та активно розповсюджуються в соцмережах.

Поліція та ДСНС врятували 48 дітей під час атаки в Харкові.

«Вранці три „Шахеди“ влучили прямо в будівлю, де функціонував приватний дитячий садок. Сила удару зруйнувала другий поверх. На щастя, виховательки встигли вчасно спустити малечу до найближчого укриття в цьому ж приміщенні. І щойно рятувальники дісталися до підвалу, всіх 48 дітей евакуювали. Але той страх, який пережили ми всі, і особливо батьки, за кілька хвилин, поки ніхто не знав, чи всі живі, залишиться в пам’яті назавжди», — відзначив мер Харкова Ігор Терехов.

Сьогодні Національна поліція оприлюднила відео з бодікамер правоохоронців. Ці кадри містять фрази, які діти вимовляли під час і після порятунку своїм рятівникам.

Діти плакали, а поліцейські та вихователі рятували їх серед диму й уламків. У Національній поліції заявили, що цей удар — ще один воєнний злочин росії проти цивільних.

Поліцейські поспішили до приміщення, де перебували діти, щоб допомогти їх перевести до укриття. Один з них, звертаючись до маленького хлопчика, каже:

«Давайте на ручки!», на що малий відповідає: «Я хочу до мами!», а йому кажуть: «Зараз знайдемо твою маму!»

Жінка, побачивши свою доньку на руках у поліцейського, вигукує: «Моя донечка! Давайте!»

Тимчасом іншій дитині кажуть: «Ми зараз зателефонуємо до мами!»

«Він цілий?» — запитує поліцейського про хлопчика, якого той несе на руках.

Хлопчик виявився неушкодженим, і рятувальнику вказують, куди нести дитину.

«А я не помру?» — запитує дитина у поліцейського, який біжить вулицею з малим.

«Ні, ні! Все буде добре! Тут бомбосховище. Тут безпечно», — заспокоюють його.

«Дякуємо вихователям, які адекватно реагували на сигнал повітряної тривоги — діти перебували в укритті, і завдяки вам вдалося запобігти жахливим наслідкам цього воєнного злочину», — зазначили в коментарі до відео у патрульній поліції.

Вони запевнили, що за кожну дитину, за кожен дитячий садок і за право жити без страху — ми продовжуємо боротьбу, і ми переможемо.

Відео патрульної поліції з бодікамер інспекторів про порятунок вихованців дитсадка у Харкові.

«Росіяни свідомо запустили три „Шахеди“ у садочок, й виховательки встигли спустити 48 дітей до укриття». Вранці 22 жовтня російська армія за допомогою трьох «Шахедів» влучила в будівлю приватного дитячого садочку в Харкові.