100 рятувальників загинули від початку повномасштабної війни, поранені — 430.
Про це в інтерв’ю інформагентству «Укрінформ» розповів Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Андрій Даник.
За його словами, серед поранених — велика кількість саперів.
«Мінно-вибухові травми мають дуже важкі наслідки, і відновлення після таких поранень дуже складне, довготривале та дороговартісне», — наголосив Голова Служби.
Андрій Даник додав, що потужний кадровий резерв саме у досвіді.
«Цих людей потрібно зберегти будь-якими способами та зробити так, щоб вони передали свій досвід молодим офіцерам, сержантам, які, відповідно, готуються до цієї роботи», — зазначив він.
«Наші хлопці дуже мотивовані, і якщо є найменша можливість повернутися служити в бойові підрозділи, то, звичайно, вони намагаються повернутися служити саме туди, — звернув увагу Голова ДСНС. — Для тих, хто не може продовжувати службу в бойових підрозділах, ми надаємо можливість працювати на викладацьких постах у наших навчальних закладах, у тренувальних центрах, на якихось адміністративних посадах, які не потребують виконання завдань, пов’язаних із ризиком».
За його словами, на сьогодні 538 співробітників ДСНС виявили бажання та перейшли на службу в бойові підрозділи. Вони подали відповідні рапорти, перевелися і захищають Батьківщину зі зброєю в руках.
У полоні досі четверо співробітників, одного вважають безвісти зниклим. Загалом вдалося повернути двох працівників, одного з них — минулого року.
Також Андрій Даник розповів, що з початку повномасштабної війни підрозділи ДСНС отримали понад три тисячі одиниць техніки від інших країн та організацій. З них — лише минулого року ми отримали близько 600 одиниць.
Водночас ворог захопив 1006 одиниць техніки. Окрім цього, 98 одиниць техніки росіяни знищили та 372 — пошкодили. 70% пошкодженої техніки змогли евакуювати, відновити та знову поставити на бойове чергування.
Нагадаємо, на ЧАЕС рятувальники продовжують ліквідацію наслідків атаки рф. Три групи верхолазів здійснюють часткове розкривання конструкцій укриття та гасіння трьох осередків тління утеплювача покрівлі.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»