У клініці «Охмадит» викладають у соцмережі фото пацієнтів та розповідають про них лише тоді, коли небезпека для життя минула і дитина повністю здорова.
Так сталось і цього разу — фото крихітної дівчинки на руках у мами та в оточенні фахівців клініки поширили зі словами «Головне — Марійка сама може їсти».
Марійка народилася в Корюківському районі Чернігівської області. Її мама одразу помітила, що дитина слабка. Новонароджену терміново госпіталізували до Чернігівської лікарні, де вона провела три з половиною місяці у важкому стані.
Маленька не набирала вагу і втратила здатність їсти самостійно. Лікарі виявили серйозну вроджену ваду серця — великий дефект міжпередсердний та міжшлуночкової перегородки.
Дівчинку направили до Києва, у Центр дитячої кардіології та кардіохірургії, де їй зробили семигодинну операцію.
У дівчинки тепер здорове серце.
Але її організм залишався дуже ослабленим і вона не могла їсти.
В Охматдиті на дівчинку чекала мультидисциплінарна команда фахівців.
Неврологи виявили псевдобульбарний синдром — через кисневе голодування мозку м’язи, що відповідають за ковтання, не працювали правильно.
«Дитина не вміла їсти, і медики навіть розглядали можливість встановлення гастростоми. З Марійкою щодня працювали логопеди, проводячи спеціальні масажі й вправи, щоб відновити ковтальний рефлекс», — розповіли у клініці.
Фізичні терапевти допомагали дівчинці зміцніти, проводили щоденну фізичну терапію, адже вона майже не рухалася, не тримала голову. А педіатри уважно підбирали суміші та раціон.
Дівчинка лише пробувала смоктати, але ці моменти швидко виснажували її. І все ж з кожним днем вона робила маленькі успіхи — і ось нарешті повністю відмовилася від зондового харчування!
Галина Федушка, лікарка-невролог, зазначає:
«Ми розробили для Марійки чіткий лікувально-діагностичний та реабілітаційний план, і вона чудово на нього відгукнулася. Дитина виписується з добрим неврологічним станом. Ми змогли уникнути гастростоми, вона самостійно їсть, тримає голову, перевертається. Тепер їй залишається тільки рости і набирати вагу».
Мама Марійки Альна дуже щаслива — вона після 6 місяців лікування може повернутись з донькою додому.
«Від того, що я буду плакати, нічого не зміниться. Головне, що дитина здорова. Моя найбільша радість, що вона сама їсть і що ми нарешті їдемо додому!» — ділиться Альона.
Команда Охматдиту вітає Марійку з випискою. Лікарі кажуть, що це більш ніж успішне лікування — це диво.
«Вечірній Київ» писав про те, що у столиці торік в інклюзивно-ресурсних центрах столиці отримали підтримку 8,5 тисяч дітей з особливими освітніми потребами.
Фото та матеріали НДСЛ «Охматдит», фейсбук