Міністерство закордонних справ України поширило фото та інформацію про те, що український фільм змагається за «Золотого ведмедя» — головну нагороду фестивалю — та претендує на Documentary Award Берлінале.
Сама Катерина Горностай була на прем’єрі всього через два дні після народження сина. У цей час у лікарні з немовлям залишився його батько — режисер монтажу стрічки Нікон Романченко.
Це перший випадок на фестивалі, коли в його учасниці народилась дитина під час кінофоруму.
До слова, режисерка присвятила фільм пам’яті свого молодшого брата Максима Горностая, який загинув на сході України 2023 року.
Попри руйнування, які є у стрічці, критики відзначили, що фільм несе промені надії.
У фільмі можна побачити школярів із Харкова, Запоріжжя, Києва, Чернігова, Черкас, Одеси, Миколаєва, Бучі, Бородянки та Зарічного.
«Стрічка часу» — це документальне свідоцтво про життя вчителів та учнів, які продовжують навчати та навчатися під час війни росії проти України, зокрема на деокупованих і прифронтових територіях.
Серед героїв фільму — Борис Ховряк, який на час створення фільму працював учителем, а зараз, як і багато інших педагогів, захищає Україну в складі Сухопутних військ ЗСУ.