Прапор “Азову” над Антарктидою: українські полярники втілили мрію оборонниці Маріуполя

Прапор “Азову” над Антарктидою: українські полярники втілили мрію оборонниці Маріуполя ФОТО: скрін

Українські науковці, що працюють на антарктичній станції “Академік Вернадський”, підняли прапор бригади Національної гвардії “Азов”.

Цей жест став вшануванням українських військових і здійсненням мрії оборонниці Маріуполя Валерії Суботіної з позивним “Нава”, повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

“У травні 2022 року, перебуваючи на оточеній російськими військами “Азовсталі”, Нава написала українським полярникам. Вона зізналася, що мріє відправитися на зимівлю до Антарктиди. Ця мета стала для неї додатковим стимулом витримати важкі випробування російського полону”, – зазначають полярники.

Повернувшись в Україну у квітні 2023 року, Валерія вже в грудні 2024-го разом із посестрою Марією “Гердою” Чех вирушила до Антарктиди на круїзному лайнері. Однак через шторм судно не змогло наблизитися до станції, і жінки не дісталися “Вернадського”.

Директор НАНЦ Євген Дикий розповів, що як тільки стало зрозуміло, що Нава та Герда не зможуть висадитися, полярники пообіцяли знайти спосіб вшанувати їхню місію. Тож прапор “Азову” до станції доставила сезонна українська експедиція. Стяг урочисто підняв полярник Юрій Лишенко – ветеран, який отримав важке поранення на фронті, але повернувся до роботи в Антарктиді.

“Хоча нам не вдалося ступити на станцію, я бачу в цьому лише відкладену можливість. Попереду ще буде наша подорож до “Вернадського”. А зараз важливо те, що наш прапор там майорить, нагадуючи світу про війну в Україні та нашу незламність”, – поділилася Нава.

Нагадаємо, що Валерія Суботіна та її чоловік Андрій, теж боєць “Азову”, одружилися на “Азовсталі” за кілька днів до його загибелі під час виконання бойового завдання.

Українські науковці оприлюднили захоплююче відео, що зроблено з дрона під час обльоту гори Демарія, яка знаходиться безпосередньо на континенті Антарктида – за 8 км від острова Галіндез, де розташована українська полярна станція “Академік Вернадський”.

На відео сисадміна 29-ї УАЕ Олександра Мацібури виднорельєфне утворення зі своїми піками та впадинами, яке виглядає одночасно загрозливим та чарівним. Воно нагадує пейзаж, створений за допомогою спеціального обладнання під час створення дитячої казки або фантастичного бойовика.

Джерело