Любов до солодкого, солоного чи гострого: що розповість про вас тяга до цих смаків

Любов до солодкого, солоного чи гострого: що це означає з погляду психології Фото: pinterest

Наші смакові уподобання можуть розповісти про нас більше, ніж здається. Любов до солодкого, солоного чи гострого не лише визначається звичками або генетикою, а й може відображати особливості характеру, емоційний стан

Психолог Тарас Шевченко каже, смаки можуть багато розповісти про психологічні особливості людини, її емоційний стан і навіть життєві потреби.

Що означає тяга до солодкого, солоного або гострого

Любов до солодкого

Потяг до солодкого часто пов’язаний із потребою в емоційному комфорті та заспокоєнні. Солодке здатне стимулювати вироблення серотоніну – гормону щастя, який допомагає знизити рівень стресу. Люди, які віддають перевагу солодкому, можуть мати потребу у теплі, підтримці, прагненні уникнути негативних емоцій або компенсувати певний емоційний дисбаланс.

Потяг до солоного

Любителі солоного часто шукають гострих вражень, бажають змін чи навіть пригод. Солоне може бути пов’язане з прагненням відчути більше “гостроти” в житті. Такі люди можуть виявляти певну активність і ініціативність, але іноді їм не вистачає стабільності чи заспокоєння.

Пристрасть до гострого

Любителі гострих страв можуть бути людьми рішучими, енергійними та авантюрними. Вони не бояться викликів, люблять яскраві емоції і здатні ризикувати. Гостра їжа стимулює виділення ендорфінів – гормонів, які допомагають відчути підйом настрою, тому люди, які віддають перевагу гострому, можуть прагнути відчувати емоційне задоволення й “гострі” відчуття в житті.

“Звісно, це лише загальні психологічні спостереження. Харчові вподобання також можуть залежати від культурних звичок, фізіологічних потреб чи навіть окремих моментів в житті, коли хочеться чогось специфічного”, – зазначив Шевченко.


Джерело