Нещодавно у застосунку «Київ Цифровий» розпочалося голосування щодо перейменування ще 11 міських вулиць і провулків. Це частина процесу деколонізації та дерусифікації столичної топоніміки, а також повернення історичних назв та вшанування пам’яті відомих українських діячів.
Наразі кияни можуть взяти участь у виборі нових назв до 11 квітня.
Серед запропонованих варіантів:
— Вулиця Волго-Донська (Дарницький район) — може отримати ім’я загиблого активіста та військовослужбовця Павла Петриченка.
— Вулиця та провулок Дунаєвського (Святошинський район) — пропонують перейменувати на Цундарівську, що походить від мікротопоніма Цундарі поблизу селища Біличі.
— Вулиця Левітана (Голосіївський район) — може стати Лукрецькою, названою на честь озера та струмка біля Лисої гори.
— Вулиця Суворова (Дарницький район) — пропонують назвати на честь української підпільниці часів Другої світової війни та активістки УПА Людмили Фої.
— Вулиця Сулеймана Стальського (Дніпровський район) — може отримати ім’я українського фізика-теоретика, громадського та політичного діяча Ігоря Юхновського.
— Вулиця Червона (Солом’янський район) — пропонують назвати на честь загиблого Героя України, командира загону розвідки 12-ї бригади спецпризначення «Азов» Василя Копаня.
— Вулиця Макаренка (Дніпровський район) — може отримати ім’я першого імама Кавказу та національного героя чеченського народу Шейха Мансура.
— Провулок Макаренка (Дніпровський район) — пропонують назвати на честь української освітянки, феміністки та першої жінки-лікарки в Австро-Угорщині Софії Окуневської.
— Проспект Маршала Рокоссовського (Оболонський район) — може отримати ім’я українського поета-шістдесятника та Героя України Дмитра Павличка.
Нагадаємо, що у застосунку «Київ Цифровий» кожен охочий може висловити свою підтримку або заперечити запропонований варіант перейменування.
Процес дерусифікації є важливим кроком у формуванні нового простору столиці, що відображає національну ідентичність та історичну справедливість.
До теми: Повний перелік вулиць Києва, перейменованих з 2014 року.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»