Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський уперше офіційно заявив, що системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) стали ефективним засобом протидії російським керованим авіабомбам (КАБ).
Про це він розповів в інтерв’ю “Лівому берегу”.
“У нас достатня кількість засобів електронної боротьби, які діють на систему управління ворожих КАБів. От летіла вона в одному напрямку, а потім чомусь полетіла в іншому. Система управління й боротьба проти засобів РЕБ – це постійне змагання, як і змагання між дронами й засобами РЕБ”, – розповів він.
За даними Defense Express, ці системи не знищують бомби фізично, але виводять їх із ладу, блокуючи супутникову навігацію, на якій ґрунтується система наведення. У результаті бомба втрачає орієнтацію і не влучає в заплановану ціль.
У відповідь Росія модернізує свої керовані модулі УМПК, оснащуючи їх антенами “Комета-М” із більшою кількістю приймальних елементів – від 4 до 12. Утім, ці заходи не забезпечують достатнього рівня ефективності.
КАБи запускаються з великих відстаней та висоти, що дає змогу системам РЕБ тривалий час впливати на їхню роботу. Чим довше модуль не отримує координат, тим більша похибка траєкторії. Однак під час атак на міста навіть незначне відхилення може не врятувати від руйнувань.
У ЗСУ припускають, що РФ намагатиметься знайти нові технічні рішення. За даними RUSI, у 2025 році Росія планує виготовити до 75 тис. КАБів, тобто понад 200 щодня.
Сирський повідомив, що в березні завдяки безпілотним літаючим апаратам різних типів було знищено більше 77 тис. ворожих цілей.
За його словами, це на 10% більше, ніж у лютому. Сирський підкреслив, що безпілотні технології в умовах сучасної війни займають одну з ключових ролей, дозволяючи Силам оборони ефективно знищувати ворога та його техніку, зрівнюючись за рівнем ураження з артилерією.