Бійці “Скелі” під Покровськом захопили колумбійських найманців у полон

Взяли в полон найманців із Колумбії. Фото: скрін відео

Колумбійські найманці повідомили, що приїхали до Росії на роботу, але якимось чином опинилися в районі Покровська без документів, води та їжі.

Громадяни Колумбії, які потрапили в полон до українських військових на Покровському напрямку, закликають своїх співвітчизників не вірити російським вербувальникам. Відео з допитом полонених опублікував 425-й ОШП “Скеля”.

Один з полонених розповів, що працював у Дубаї, коли дізнався про “вигідну вакансію” в Росії і вирішив скористатися нею. Йому обіцяли роботу зварювальника або охоронця на газопереробному заводі і заробітну плату у $2 500 (близько 10 млн колумбійських песо).

Маршрут пролягав через Боготу та Стамбул до Уфи. Проте реальність виявилася зовсім іншою.

“Коли ми прибули до Уфи, у нас забрали паспорти, телефони, всі документи. Через три дні нас посадили в автобус і везли приблизно 36 годин в невідомому напрямку,” – згадує полонений.

Чоловіки стверджують, що їм не заплатили жодного рубля, хоча обіцяли аванс через 15 днів.

Замість необхідних інструментів іноземцям видали військову форму, автомати та рації. Їх привезли до бункера, де було повно щурів, і дали наказ йти вперед.

Зі слів полоненого, російські командири управляли ними дистанційно за допомогою дронів, погрожуючи розправою за непокору.

“Коли я намагався сісти, оператор дрона кричав: “Або йдеш, або помреш.” Над нами постійно висів дрон із вибухівкою. Якби ми спробували втекти, нас би вбили,” – розповідає найманець.

Чоловік зі сльозами згадує, як сам покликав на цю “роботу” свого друга, якого називав Лучіто. Той загинув у нього на очах.

“Я сказав йому: “Лучіто, поїхали, це хороша робота, добре платять.” Лучіто вбили… Я бачив понад 300 загиблих людей, мертвих, розірваних на шматки,” – каже він.

Колумбійці стверджують, що не зробили жодного пострілу. Вони ховалися в ямі без їжі та води чотири дні, поки не зустріли українських військових.

“Коли ми побачили військових, я запитав: “Україна?”. Вони навели на нас зброю, ми підняли руки вгору і сказали: “Ні, на допомогу, допоможіть!”. І ми здалися,” – розповідає чоловік.

Він також назвав імена вербувальників – сержант Курт, Джеймі та сержант Майк – і закликав ніколи їм не вірити, адже для росіян іноземці – це просто “гарматне м’ясо”.

Шрі-Ланка готується стати новим каналом фінансування війни проти України. Державна нафтова корпорація Шрі-Ланки обговорює не лише поставки сирої нафти, а й постачання зрідженого природного газу та модернізацію нафтопереробного заводу, щоб забезпечити стабільне використання російського енергоресурсу.