Через перепади температур та сильну посуху в Україні не очікують високої врожайності

Через перепади температур врожай під загрозою. Фото: скрін відео

Цей рік став справжнім випробуванням для українських аграріїв. Весняні заморозки негативно вплинули на майбутній урожай фруктів і ягід.

Літні температурні коливання утруднюють дозрівання томатів та інших культур. Ситуація в південних областях ускладнена серйозною ґрунтовою посухою, яка досягла рівня “сильна”. Інформацію надає агенція “Украгроконсалт”.

На даний момент у південних регіонах, зокрема в Херсонській області, спостерігаються найскладніші погодні умови. Сильні і помірні вітри, які фіксувалися протягом останньої декади, продовжують висушувати верхні шари ґрунту, спостерігаються суховії.

“Протягом декади помірне накопичення ефективного тепла дещо уповільнювало активний ріст і розвиток тепліших культур. Зокрема, подовжувався період листоутворення у рослинах кукурудзи”, – йдеться у публікації.

Третя декада червня в Україні характеризувалася значними температурними контрастами: “У західних та південних областях температури в середньому виявилися близькими до норми, у крайніх західних районах – перевищували норму. У північних, східних та північно-східних областях переважала прохолодна, іноді холодна для червня погода”.

Згідно з даними Укргідрометцентру, у більшості областей відзначалися здебільшого незначні опади, місцями їх сліди. Ефективні дощі випали дуже нерівномірно й, головно, у північних регіонах. Середня кількість опадів у більшості областей становила тільки 20-40% від норми, в Херсонській, Одеській, Вінницькій, Чернівецькій областях та багатьох прилеглих районах – менше 20% норми або ж зовсім без опадів.

У різних регіонах важливими явищами стали: шквали, грози та град через переміщення атмосферних фронтів.

Агрометеорологічні умови для завершення вегетації та дозрівання ранніх зернових культур, росту та розвитку пізніх культур по території України були також досить неоднорідними. У центральних, східних, північно-східних, а місцями і в північних областях запаси продуктивної вологи під ранніми зерновими культурами були майже вичерпані.

“Проте урожай ранньої зернової продукції вже сформовано, і відсутність вологи на цьому етапі вплине незначно”, – зазначає “Украгроконсалт”.

У зв’язку зі зменшенням запасів продуктивної вологи під пізніми сільгоспкультурами, такими як кукурудза, соняшник, соя спостерігалося денне в’янення рослин, пожовтіння та скручування листків нижнього ярусу.

Після старту “Земельного банку” ціни на оренду земель в Україні зросли на 36%. Середня вартість суборенди сільськогосподарської землі з початку року піднялася до 72,2 тис. грн за гектар.