У ГУР кажуть, що обмін відбувався на основі «взаємних списків», і саме російська сторона визначала, кого готова передати Україні, і так само українська сторона формувала свій список.
Про відсутність серед звільнених в рамках обміну «1000 на 1000» військовослужбовців «Азову» та українців, які перебувають у полоні з 2014 року, розповів «Суспільному» Вадим Юсов, заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
За словами Юсова, процес відбувався на основі «взаємних списків», і саме російська сторона визначала, кого готова передати Україні, і так само українська сторона формувала свій список.
«Україна бореться за кожного свого громадянина. Україна працює дуже в важких умовах повномасштабного вторгнення, і Маріупольський гарнізон — це один з пріоритетних напрямків з повернення», — заявив він.
Він також нагадав, що з 2014 року Росія системно ігнорує запити на обмін окремих категорій полонених або відверто відмовляє, заявляючи, що «це не військовополонені й вони не можуть бути повернуті в межах обміну».
Читайте також:
«Додому повернулися 303 українських захисники: відбувся третій за тиждень обмін військовополоненими».