Фінансові кошти надходять через новостворений Український фонд культурної спадщини. Зусилля здійснюються в рамках програми данської розвитку, яка входить до цивільної підтримки України.
Як повідомляє посольство Королівства Данія в Україні, з початку повномасштабного вторгнення Росії понад 500 об’єктів культурної спадщини в Україні було знищено або пошкоджено. Внесок Данії сприятиме відновленню історичних будівель, пам’яток та музеїв, які постраждали внаслідок війни.
«Культурна спадщина є важливим елементом національної ідентичності українського народу та його самосвідомості. Я сподіваюся, що мої колеги з Європи візьмуть з нас приклад, адже війна в Україні відбувається не лише на фронті: це також боротьба українців за право зберегти свою культуру, мову та зв’язок із цінностями й місцями, які формують їхній народ», — сказав міністр культури Данії Якоб Енгель-Шмідт.
Нагадуємо, нещодавно мер Києва ознайомив делегацію з Копенгагена з Київ Мілітарі Хабом.
