Де допоможе оцет ‒ корисні поради

Оцет можна використовувати для безлічі цілей. Фото: blitz.if.ua

Оцет зазвичай застосовують у кулінарії. Проте, його також часто використовують для генерального прибирання у домі.

Gazeta.ua зібрала корисні поради про те, як оцет може принести користь у побуті.

Для очищення вікон або дзеркал оцет є чудовим помічником. Готують розчин, змішуючи одну столову ложку білого оцту з літром води. Після цього рідину розпиляють на поверхню і протирають ганчіркою. Після висихання змивати не обов’язково.

Оцет також можна використати під час прання. Щоб зробити тканини м’якшими, додайте 100 мл оцту до відділення для миючих засобів у пральній машині. Запускайте стандартний режим прання без порошку. Кислота допоможе пом’якшити тканини та видалити небажані відкладення. Після цього рушники слід перепрати вручну з засобом для прання або в машині.

Для усунення свіжих плям з килимів оцет можна змішати з рідким миючим засобом і розвести теплою водою. Отриману суміш наносять на пляму губкою, а потім витирають сухою ганчіркою до повного зникнення плями або запаху.

Оцет також буде корисний для видалення залишків клею з поверхонь. Лише протріть липке місце ватним диском, змоченим в оцті.

Проте, експерти радять не використовувати оцет на гранітних і мармурових поверхнях, оскільки кислота може їх пошкодити. Оцет також ефективний для видалення застарілих плям.

Неправильне зберігання часнику взимку може призвести до його псування: він стає сухим і жовтіє. Це відбувається через те, що часник втрачає вологу, а підгнилі голівки можуть спричинити потемніння. Gazeta.ua зібрала рекомендації щодо правильного зберігання часнику, щоб він залишався свіжим у зимовий період.

В умовах війни питання запасання продуктів стало надзвичайно актуальним. Крупи – один з найпопулярніших товарів, що купують українці. Вони легкі у зберіганні та споживанні. Часто їх закуповують у великих обсягах, і вони можуть зберігатися тривалий час. Проте, для уникнення затхлості та появи комах необхідно дотримуватися певних правил. Gazeta.ua зібрала корисні поради щодо захисту крупів від харчової молі та інших небажаних “гостей”.