Демократи почали розслідування через призупинення Трампом санкцій проти РФ

Американці повинні запитати себе, чому президент, який обіцяє завершити велику війну, потурає агресору, дозволяючи йому діяти безкарно. Фото: pixabay.com

У Сполучених Штатах сенатори-демократи розпочали розслідування через тимчасове призупинення адміністрацією президента Дональда Трампа санкцій проти Росії.

Троє американських сенаторів Джин Шахін, Елізабет Воррен та Кріс Кунс ініціювали розслідування причин тривалої паузи в запровадженні нових обмежень щодо РФ через агресію проти України, повідомляє The Hill.

“З початку другого терміну президенства Трампа в США не було введено жодних нових санкцій проти Росії, а в окремих випадках навіть спостерігалося послаблення існуючих обмежень. Замість того, щоб вжити важливих заходів для тиску на агресора, президент Трамп залишається бездіяльним, і ми будемо досліджувати цю втрату можливості вжити справжніх дій для завершення війни”, – зазначили сенатори у спільній заяві.

За керівництва Джо Байдена Вашингтон ініціював понад 6200 санкцій, що в середньому складає більше 170 на місяць, націлених на компанії, торгівлю та фінансові операції, які підтримують російську військову машину.

Сенатори вважають, що брак тиску з боку США дозволяє російському диктатору Володимиру Путіну продовжувати агресію проти Києва.

“Відмова від використання наявних засобів лише спонукає Путіна продовжувати бойові дії. Американці мають задуматися, чому президент, який обіцяє покласти край великій війні, замість цього дозволяє агресору залишатися безкарним. Окрім зупинки важливої допомоги Україні, президент Трамп уже понад п’ять місяців блокує регулярне оновлення санкцій та контроль за експортом, дозволяючи все більшій кількості порушників у Китаї та інших країнах світу продовжувати постачання зброї російській армії”, – стверджують вони.

Служба безпеки Чехії (BIS) планує провести перевірку компаній в країні, що можуть постачати до РФ обладнання для виробництва озброєння.

Президент України Володимир Зеленський раніше вказував, що вісім чеських і 13 німецьких компаній надають ворогу верстати для виготовлення зброї. Він закликав до накладення санкцій, однак не розкрив назв компаній.