З 2016 року в Україні було введено новий формат сімейного виховання дітей —патронатну сім’ю. Це особлива форма сімейного виховання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах і не можуть проживати з батьками. Вона передбачає догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період вирішення її подальшої долі — усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї або під опіку.
Про те, хто може стати патронатним вихователем, та як їх підтримує держава та місто в ефірі телеканалу Київ розповіла Марина Хонда, заступниця голови КМДА.
«Який він — патронатний вихователь? Це не просто роль. Це — внутрішнє покликання. Патронатні вихователі — це люди, які мають глибокі сімейні цінності. Вони не просто відкривають двері свого дому — вони відкривають серце дитині, яка потрапила в біду.
Часто це подружжя, яке вже має власних дітей — дорослих і самостійних. А батьки відчувають, що можуть і хочуть віддати частинку любові тим, хто її найбільше потребує. Це люди зрілі, без страху чи ревнощів. Вони не ставлять «своїх» дітей вище за інших. У їхній родині панує прийняття та безумовна підтримка. Нерідко майбутні патронатні вихователі — вчителі, волонтери, соціальні працівники. Але не обов’язково. Найголовніше — це бажання допомогти, бути поруч, коли дитина переживає, можливо, найважчий період у своєму житті. Якщо ви ще до знайомства з патронатом замислювалися, як могли б допомагати дітям — можливо, це і є ваша відповідь.», — розповіла Марина Хонда.
Вона також пояснила, яку підтримку патронатним вихователям забезпечує держава та місто Київ:
- 3–3,5 мінімальні зарплати на місяць — грошове забезпечення від держави;
- +16 900 грн/міс — підтримка від Києва;
- Доплати за догляд за немовлятами, дітьми з інвалідністю, при перебуванні кількох дітей тощо;
- Державна допомога на дитину — 2,5 або 3,5 прожиткових мінімуми (залежно від статусу).
«Крок — за вами. Нехай ваше бажання бути поруч перетвориться на чийсь новий шанс на безпечне дитинство», — заохочує Марина Хонда.
Подати заяву до служби у справах дітей — https://e.surl.li/pezazr
Читайте також:
Дитині важливо не загубити «ниточку» сім’ї: інтерв’ю з патронатним вихователем Романом Лановим
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»