Дрони атакували стратегічний завод РФ у Липецькій області

Фото: росЗМІ

В Липецькій області Російської Федерації почули вибухи.

Російські Telegram-канали інформують про напад безпілотників на місто Єлець. Місцеві мешканці повідомляють про, принаймні, два сильних вибухи.

Ніч на 15 липня стала свідком вибухів у Липецькій області. Ймовірно, дрони знову націлилися на завод “Енергія”, котрий розташований у Єльці та виготовляє акумулятори для авіабомб і ракет російської армії.

Попередня атака на цей завод відбулася в ніч на 3 липня, а до неї – 23 травня.

Завод виробляє елементи живлення для оперативно-тактичних ракетних комплексів “Іскандер-М”, крилатих ракет морського базування Х-35У та численних універсальних акумуляторів, які використовуються в системах енергозабезпечення спеціального обладнання. Це російська розробка, що перетворює звичайні вільнопадаючі бомби на плануючі з підвищеною точністю.

Раніше український Генштаб повідомляв, що зупинка роботи ПАТ “Енергія” може поставити під загрозу частину військової техніки російських окупантів, залишаючи їх без важливих елементів живлення.

https://t.me/Bratchuk_Sergey/132411?embed=1" width="590" height="451" frameborder="none" allowfullscreen="allowfullscreen

Губернатор Липецької області Ігор Артамонов 3 липня висловив стурбованість, зазначивши, що повідомлення про падіння уламків і пожежі надходять з різних районів. Однак російський чиновник не прокоментував ситуацію щодо пошкодження заводу “Енергія”.

ПАТ “Енергія” в Єльці Липецької області є одним з провідних підприємств РФ, що займається виробництвом хімічних джерел струму. Завод постачає продукцію для Міністерства оборони Росії та співпрацює з іншими державними структурами, такими як Роскосмос, МВС, ФСБ та МНС.

Очікується, що продукція заводу використовується в багатьох військових системах. Підприємство виготовляє елементи живлення для ракет, включаючи оперативно-тактичний ракетний комплекс “Іскандер-М” і, за деякими даними, для ракет “Кинджал”. Завод також забезпечує акумуляторами та батареями дрони й авіаційну техніку.

Завод планує надавати джерела струму для морських суден та крилатих ракет морського базування. Крім того, “Енергія” спеціалізується на виготовленні компонентів для систем зв’язку, управління та радіоелектронної боротьби.