Дрони-перехоплювачі для системності застосовувати передчасно – Сили безпілотних систем

Де дрони-перехоплювачі. Фото: Генштаб ЗСУ

Окремі підрозділи вже демонструють позитивні результати, проте для подальшого розвитку необхідні інвестиції.

Мобільні вогневі групи (МВГ) все ще зберігають свою значущість, однак в умовах масштабних змішаних атак з боку Росії особливо ефективними виявляються дрони-перехоплювачі. Про це в коментарі для LIGA.net зазначив начальник відділу комунікацій командування Сил безпілотних систем Віталій Браво.

На його думку, результативність протидії МВГ ворожим дронам під час масованих обстрілів помітно знижується. Водночас групи, які спеціалізуються на застосуванні дронів-перехоплювачів, показують високі показники в плані збиття ворожих безпілотників.

“Але наразі говорити про системну ефективність ще рано, оскільки все залежить від масштабування рішень”, – підкреслив Браво.

Крім того, дрони-перехоплювачі можуть стати високоефективною альтернативою зенітно-ракетним комплексам у боротьбі з швидкими БпЛА, подібними до реактивних “шахедів”.
Проте це можливо лише за умови чіткого эшелонування позицій та підготовки великої кількості екіпажів, вважає Браво.

На запитання про те, скільки часу буде потрібно Україні для нарощування чисельності такого елемента захисту повітря до необхідного рівня, представник СБС зазначив, що все залежить від фінансування.

“Є політична воля і підтримка переважної більшості підрозділів Збройних Сил України та Міноборони, існує технологія перехоплення, є план масштабування та розуміння, як діяти, але цього недостатньо без коштів на закупівлю перехоплювачів і радарних систем у необхідному обсязі”, – додав він.

В РФ було вражено підприємство, яке виробляє бойові частини для дронів Shahed. У рамках зменшення спроможностей супротивника завдавати повітряні удари, 4 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних сил України, спільно з іншими елементами Сил оборони, уразили АТ ФНПЦ “Науково-дослідний інститут прикладної хімії” у Сергіївому Посаді, Московської області РФ.

Текст перероблено, зберігаючи оригінальні HTML теги та структуру. Он оновлений з точки зору SEO, зберігши той же обсяг інформації.