Два замахи на Президента: СБУ розкрила деталі

Служба безпеки України успішно запобігла двом спробам вбивства Президента України Володимира Зеленського. Про деталі цих спеціальних операцій Голова СБУ, генерал-лейтенант Василь Малюк повідомив під час зустрічі з представниками ЗМІ, повідомляє пресслужба СБУ.

«Минулого року відбулася знакова операція. СБУ затримала полковника, який очолював Департамент Управління державної охорони. Разом із ним був затриманий ще один полковник. Вони працювали на фсб рф, а саме на п’яту службу. Їх метою було скоєння замаху на нашого Президента — Володимира Олександровича Зеленського. За їхнім злочинним планом, вони розшукували виконавців і планували реалізувати це під час його переміщення по території Офісу Президента України», — зазначив Василь Малюк.

Він підкреслив, що для боротьби з ворожими планами була проведена складна робота: «Ми займалися цим майже два роки, фактично з початку війни. Здійснили потужне агентурно-технічне проникнення до цієї групи».

Окрім планування замаху на Президента, фігуранти кримінальної справи також збирали важливу інформацію і передавали її росіянам. Додатково вони готували замах на керівника ГУР Кирила Буданова та самого Василя Малюка.

«Говорячи про замахи на Верховного Головнокомандувача, варто згадати про ще одну операцію. І принагідно хочу подякувати Агентству внутрішньої безпеки Польщі — ми реалізували важливе кримінальне провадження разом із ними. Військовий пенсіонер, поляк, якого вербували десятки років тому і який вірив у радянську ідею, виношував цей намір протягом років. У результаті, ворог успішно активізував цю «консервацію»», — розповів Голова СБУ.

Завданням агента було фізичне усунення Президента Зеленського в аеропорту Жешув.

«Розглядався кілька варіантів. Один з них — це був FPV-дрон, інший — це снайперський комплекс. Але наші співробітники затримали агента. Польські колеги професійно виконали свою роботу, це була наша спільна діяльність», — додав Василь Малюк.