Елемент декору замість старої залізяки: на що переплавляють брухт

Сучасні підприємства щороку збільшують відсоток використання вторсировини. Це покращує екологію, спрощує процес виробництва та економить гроші. Основою стають речі, які вже вийшли із вжитку. Мова не лише про пластик, скло чи папір, а й метал.

 
Здавання брухту – це не лише про екологію, а й про прибуток

Здавання металу для нас не є новою справою. Працюють компанії, які забезпечують прийом металобрухту в Києві та інших українських містах. Частина сировини використовується для вітчизняних потреб, частина йде на експорт. Пропонуємо детальніше розібратися, що ж можемо здати на перероблення та що з того вийде в результаті.

Що здають на металобрухт

Метал, який приймають, поділяють на кольоровий та чорний. Від виду залежить ціна. Перший буде значно дорожчий, але трапляється рідше та має меншу вагу. Мовиться про мідь, алюміній, латунь, бронзу, нержавіючу сталь. З них зроблені дроти, електрокабелі, банки з-під напоїв, крани, кухонне приладдя, посуд, деякі елементи електроніки, побутової техніки.

Чорними металами називають залізо, сталь, чавун. З них зазвичай виготовлені труби, батареї, двері, ворота, автомобільні запчастини, ланцюги, замки, цвяхи, сільськогосподарський реманент, арматури, балки. Що стосується великогабаритних металевих конструкцій, то везти їх в пункти прийому самостійно не обов’язково. Для більшої зручності деякі компанії пропонують демонтаж металоконструкцій. За вказаною адресою приїде спецтехніка з бригадою фахівців і зроблять все за вас.

Є речі, які пункти прийому металобрухту можуть не прийняти. Мова йде про металеві відходи, покриті значним шаром фарби, пластиком, корозією. Якщо візьмуть, то ціна буде заниженою. Також є брухт, за здавання якого можна потрапити до поліцейського відділку. Це речі комунальної власності, наприклад, міські огорожі, каналізаційні люки, комплектуючі ліній електропередач, частини військової техніки, боєприпасів, зброї.

На що йде перероблений брухт

Більшість металевих речей, які використовуємо, зроблені з вторсировини, бо повноцінне виробництво металу – дуже дорогий, важкий та неекологічний процес.

Розберімо кілька прикладів, на що піде зданий метал:

  1. Будівельні матеріали (арматура металеві балки, покрівля для дахів);
  2. Транспортні засоби (брухт є основою для створення машин, велосипедів та іншої техніки);
  3. Побутова техніка (металеві частини холодильників, пральних машин та мікрохвильовок – це вторсировина)
  4. Кухонне приладдя (каструлі, сковорідки, столові прибори та інший металевий посуд також є результатом переплавлення металу)
  5. Паковання (алюмінієві банки, коробки тощо)
  6. Військове обладнання (гільзи, каски, бронеплити)
  7. Дизайнерські меблі, елементи декору (деякі сучасні меблі та декор часто роблять з вживаних металевих конструкцій)

Де вигідно здавати метал

Здавання брухту – це не лише про екологію, а й про прибуток. Тому обираючи пункти прийому в першу чергу звертаємо увагу на цінник та відповідність запропонованих послуг вашому запиту. Одні з найвищих цін на брухт в Києві мають Металлолом.kiev.ua. Крім металу, приймають макулатуру, пластик, акумулятори. Додатково замовляють демонтаж, вивіз вторсировини та послуги вантажників. Детальніше ознайомитися з послугами та вартістю можна на сайті компанії.

Джерело