Федоров розказав про технології, що конче потрібні на фронті


Для України необхідні технології для боротьби з дронами на основі оптоволокна та КАБів.

Збройні Сили України можуть зазнати суттєвих втрат, якщо не знайдуть ефективні рішення на окремих ділянках фронту, поділився віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, зазначає “РБК-Україна”.

“Наша країна потребує інноваційних підходів до боротьби з російськими дронами, які використовують оптоволокно та КАБи. У нас є сфокусована програма, адже неможливо досягти успіху й потенційного прориву в усіх технологіях одночасно. Протягом останнього року ми підключилися до перехоплювачів “Шахедів”, і результати вже наявні. Тепер, імовірно, зосередимось на тактичних рішеннях і знайдемо справжні геймчейнджери”, – підкреслив він.

Федоров також зазначив, що проєкти, пов’язані з противодействієм дронам на оптоволокні та КАБах, є наразі пріоритетними.

“Але все ще на порядку денному також знаходиться пошук рішень для боротьби з російськими “Шахедами”. У Росії такої проблеми немає, адже у них достатня кількість ракет і систем ППО. На тактичному рівні ми завжди демонстрували свою міцність, й тому росіяни прагнуть “зламати” нашу тактичну лінію. Вони першими досягли значного прогресу у використанні дронів на оптоволокні”, – зазначив Федоров.

На його думку, непотрібно говорити про український аналог Shahed, адже ключова проблема не в тому, що наші далекобійні БПЛА виявляються менш ефективними за російські.

“В Росії значно більше систем ППО, які здатні збивати наші дрони літаками й гелікоптерами. Наші системи ППО не можуть досягнути їхніх гелікоптерів, а їхні ж можуть знищувати наші. По-друге, у них є величезна кількість ракет ППО, що дозволяє їм знищувати наші аналоги “Шахедів”. Це істотно впливає на ситуацію для нас”, – пояснив Федоров.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров окреслив плани щодо подальшого розвитку військових безпілотників.

Він відзначив, що сучасні FPV-дрони та коптери поступово здобудуть можливість діяти без зв’язку, точно вражати цілі, а в майбутньому – працювати в мережі як єдиний “рій”. При цьому він наголосив, що для технологічного прориву необхідні не лише ентузіасти, а також інженери, науковці та потужна інфраструктура.