Город – як натуральне снодійне: як догляд за рослинами впливає на якість сну

Дослідження свідчать, що люди, які займаються садівництвом, можуть покращити якість свого сну. Фото: pinterest

Фізичні вправи на відкритому повітрі в саду протягом дня можуть знижувати порушення сну вночі.

Ті, хто практикує садівництво, знають, що це не лише можливість насолоджуватись свіжими квітами і плодами, але й релаксуюче заняття, яке дозволяє зосередитися на теперішньому моменті, як зазначає realsimple.

Спираючись на результати недавнього дослідження, опублікованого в журналі “Журнал афективних розладів”, було встановлено, що люди, які проводять час, займаючись садівництвом на свіжому повітрі, можуть мати вищу якість сну.

“Ми усвідомлюємо, що достатня кількість сну є одним із основних компонентів здорового способу життя нарівні з харчуванням і фізичними тренуваннями”, – підкреслює сомнолог Фаріха Аббасі-Файнберг з Американської академії медицини сну.

Недостатній сон може збільшити ймовірність розвитку ряду хронічних захворювань. Коли ми не висипаємося, це може призвести до посилення депресії, тривоги, труднощів з пам’яттю, і наш організм стає більш вразливим до інфекцій.

Регулярний якісний сон допомагає мозку і тілу відновлювати сили, а також покращує метаболізм і зміцнює імунну систему. Поліпшення гігієни сну може зменшити хронічні болі та ризик розвитку раку.

Національне дослідження, яке охопило майже 60 тисяч учасників Системи спостереження за факторами поведінкового ризику (BRFSS) 2017 року, показало, що люди, які регулярно займаються садівництвом, мали меншу ймовірність численних проблем зі сном, таких як недостатня тривалість сну, апное, безсоння і навіть відчуття втоми протягом дня.

“Як лікар сну та ентузіаст садівництва, я радію існуванню зв’язку між цим заняттям і якістю сну”, – зазначає Фаріха Аббасі-Файнберг.

Але, незважаючи на позитивні результати, дані, які я маю, не є достатньо детальними, щоб порівняти ефективність садівництва з іншими формами фізичної активності.

Це насправді викликає питання: чи пов’язано покращення якості сну із проведенням часу на природі, спілкуванням з ґрунтом і рослинами, чи, можливо, із фізичними навантаженнями в процесі садівництва.

Одне можна стверджувати точно: проводити час на свіжому повітрі та піклуватися про рослини завжди є хорошим вибором.

Взаємозв’язок між садівництвом та якістю сну

“Ми розуміємо, що вплив природного світла і фізична активність протягом дня сприяють здоровому сну. Садівництво може бути корисним у цьому контексті”, – пояснює Аббасі-Файнберг.

Деякі дослідження виявили суттєвий зв’язок між зеленими насадженнями і тривалістю сну. Інші роботи показали позитивний вплив садівництва на психічне здоров’я та покращення симптомів деменції.

Існує безліч переваг для здоров’я від перебування на природі, які можуть допомогти знизити рівень стресу, розслабитися, покращити концентрацію і загалом бути більш присутніми в моменті. Крім того, час, проведений на свіжому повітрі, спонукає до фізичної активності, наприклад, під час прогулянок та дослідження навколишнього середовища.

Надмірне освітлення у спальні може поступово знижувати якість нашого життя.

Світло від електронних пристроїв, вуличних ліхтарів або навіть нічників може заважати виробленню мелатоніну – гормону сну. Внаслідок цього ви прокидаєтеся втомленими, менш сконцентрованими та дратівливими.