ГУР презентувало у Києві морський дрон Magura V77

Морський дрон Magura V7 показали у Києві.

Презентація пройшла за участю очільника ГУР Кирила Буданова, командира спецпідрозділу воєнної розвідки Group 13 із позивним “Тринадцятий” та інших бійців ГУР. Про це повідомила пресслужба відомства.

За інформацією воєнної розвідки, максимальний радіус дії цього дрона – до 800 морських миль. Довжина Magura V7 становить 7,2 метра, ширина – 2,1 метра, висота – 1,5 метра. Матеріал корпусу – поліетилен\склопластик.

“Ми презентуємо дрони “Магура”. Ми покажемо цю розробку, якою ГУР… за наказом генерала Буданова нищив Чорноморський флот і не тільки. Станом на зараз (дронами усього сімейства “Магура” – ред.) знищено 21 ворожу ціль. І це – світовий рекорд, це вперше. Йдеться про 16 кораблів, які показують спроможність країни-агресорки, щоправда, вже з дна Чорного моря, про три гелікоптери, а також про два ворожих винищувачі. Лише вартість двох винищувачів – це понад 100 мільйонів доларів”, – сказав представник ГУР Андрій Юсов.

Автономність цього дрона становить мінімум 48 годин (до 7 діб із генератором). Вага порожнього Magura V7 становить 1300 кілограмів, повного – 3400 кілограмів. Його паливний бак має ємність 1200 літрів. Крейсерська швидкість цього дрона становить 23 вузли, максимальна швидкість при повному навантаженні – не менше 39 вузлів.

Magura V7 завдяки високій вантажопідйомності може одночасно застосовуватися як камікадзе і бути оснащеним ракетами. Він є всепогодним, має багатоканальний супутниковий зв’язок, систему моніторингу акустичного середовища і є стійким до РЕБ.

Керування цим дроном здійснюється через пульт дистанційного керування із зашифрованим каналом зв’язку, через супутниковий зв’язок. До додаткового озброєння для Magura V7 належать бойовий модуль із кулеметом і зенітні ракети. Серед його зовнішніх датчиків – відеопідсистема із денним\нічним гіростабілізованим режимом, дві резервні відеопідсистеми тощо.

Фото: Пресслужба ГУР

Цей дрон може виконувати низку операцій, серед яких – розвідка, знищення кораблів, захист суден, рятувальні операції, протипожежні заходи, спостереження, патрулювання, знищення повітряних цілей, протимінні заходи, доставка вантажів.

Окрім цього дрона, присутнім показали й дві інші модифікації дронів Magura – Magura V5 і Magura W6P.

Юсов запевнив, що фахівці ГУР повсякчас працюють над удосконаленням дронів.

“Слово Magura має кілька значень – це висока гора, це богиня, а тепер ним можна назвати і страх російських окупантів з’являтися у Чорному морі і над ним. І це – лише початок. Це – українська інновація, що вже змінила і ще обов’язково змінить хід цієї війни”, – вважає представник воєнної розвідки.

14 травня 2025 року в Києві начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов з командою фахівців спецслужби вперше публічно презентували серію ударних морських дронів Magura:

● знамениту “кілерку” кораблів чорноморського флоту Росії Magura V5;
● мультифункціональну платформу Magura V6P;
● дрон-ракетоносій Magura V7, який вперше в історії знищив ворожий бойовий літак;
● модель Magura V7, оснащену бойовим кулеметним модулем.

Морські дрони Magura – новітня технологічна зброя, завдяки якій бійці спецпідрозділу ГУР Group 13 зуміли перевернути ситуацію в Чорному морі на користь України.

Упродовж двох років бойового застосування різних модифікацій дрона Magura майстри воєнної розвідки загалом уразили 17 морських та повітряних цілей держави-агресора, 15 з яких повністю знищили: зокрема – два ворожі гелікоптери Мі-8, два винищувачі Су-30, великі кораблі ЧФ РФ та інші судна. Завдані ворогу збитки оцінюють у понад пів мільярда доларів.

Джерело