Потреба створення аграрного університету в структурі Національної аграрної академії наук України (НААНУ) постала через постійний брак висококваліфікованих фахівців у цій сфері попри величезну наукову та матеріально-технічну базу. Тому у 2021 році за рішенням президії НАУ створюють названий інноваційний ЗВО.
Аграрний напрямок дає знання, які надалі можна використовувати в інших сферах, але наука і теорія має бути підтверджена практичними навичками. Саме таке поєднання є основою дуального методу здобуття агроосвіти.
Про це розповіли учасниці пресконференції «Інновації в агроосвіті: працевлаштування та отримання практичного досвіду під час навчання», що відбулася у пресцентрі Київінформ.
За словами першого проректора Київського аграрного університету Національної академії аграрних наук України Олесі Линовицької, в університеті була одразу поставлена мета, що студенти будуть повністю залучені у виробничому процесі.
«Усі студенти, які йдуть до нас вчитися, можуть згодом влаштовуватися на роботу саме в мережі підприємств Національної академії аграрних наук, а це і науково-дослідні інститути, яких тільки в Києві є 15 установ, і понад 70 державних підприємств та дослідних багатопрофільних господарств по всій Україні», — розповіла вона про можливості подальшого працевлаштування.
Безперечно, для успішної кар’єри необхідно спочатку здобути знання. І університет дає усі для цього можливості, переконує проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Київського аграрного університету НААНУ Іннола Новикова.
«Наші науково-дослідні інститути — це не пережиток радянських часів, а сучасні дослідницькі майданчики. У нас є унікальні лабораторії в мережі, яких немає ніде в Україні, а, можливо, часом кращі, ніж у Європі. Тому що сучасна агронаука — це інноваційні технології, а не ходьба за плугом. Наші науковці та студенти вивчають і використовують високі технології: дрони та робототехніку. І все це підкріплено глибокою міжнародною співпрацею, який ми впроваджуємо у нашому закладі освіти», — резюмувала Іннола Новикова.
За словами учасниць пресконференції, мета закладу надавати профільні агрономічні знання. На бакалавраті є лише чотири спеціальності: агроінженерія, тваринництво, агрономія та аграрний менеджмент. Дві останні також представлені і на магістратурі. Тому в університеті є усі можливості, щоб розкрити і розвинути свої здібності.
Київський аграрний університет Національної академії аграрних наук України був заснований у 2021, перший вступ до ЗВО відбувся у 2022 році. Це інноваційний заклад вищої освіти аграрного профілю, який передбачає дуальну форму здобуття вищої професійної освіти в аграрній сфері.
Відеозапис пресконференції за посиланням: https://youtube.com/live/nsXDYe3NX5I
Пресцентр Київінформ