Іспанія назвала винних у масштабному блекауті

Фото: pixabay.com

Уряд Іспанії завершив розслідування події, що призвела до великого блекауту 28 квітня.

Фінальний звіт показав, що основна відповідальність лягає на мережевого оператора Red Eléctrica та постачальників електрики. Про це повідомляє El Pais з посиланням на джерела в уряді.

Сара Аагесен, міністерка з екологічної трансформації, зазначила, що Red Eléctrica не вжила належних заходів для підтримування стабільності напруги. Варто зазначити, що резерви для уникнення збою були в наявності.

Критики також звернули увагу на окремі енергокомпанії, які не змогли оперативно поглинути надлишкову напругу, що ускладнило ситуацію.

Відключення певних об’єктів через перенапругу потрапило під сумнів, адже за регламентом вони повинні були залишатися підключеними до мережі.

Хоча деяка інформація була визнана конфіденційною, Аагесен натякнула на осіб, причетних до інциденту. У список потрапили провідні енергетичні компанії Іспанії – Iberdrola, Endesa, Naturgy і EDP.

Ці компанії контролюють значну частину традиційної генерації електроенергії в країні.

Комісія дійшла висновку, що причини аварії криються в ряді помилок. Вони включають хибні прогнози щодо попиту, недбалий менеджмент з боку Red Eléctrica та запізнілі дії постачальників.

У документі зауважується, що звіт не є судовим рішенням. Питання про відповідальність чиновників наразі не розглядаються.

28 квітня близько полудня в Іспанії та Португалії сталося раптове відключення електрики. Цілі міста залишилися без світла й Інтернету, аеропорти, метро та залізничне сполучення були зупинені, і рух на дорогах обох країн ускладнився через непрацюючі світлофори.