Кабінет Міністрів України затвердив новий законопроєкт, що розширює фінансову підтримку жінок перед та після народження дітей.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про це на засіданні уряду.
Згідно з новими положеннями закону, одноразова виплата жінкам за народження дитини підвищується з 10,3 тис. грн до 50 тис. грн.
“Наша мета – суттєво збільшити фінансові виплати для жінок, які стали матерями, але не мають офіційного стажу. Сучасний розмір виплати – менше 1 тис. грн, а після ухвалення закону він становитиме 7 тис. грн щомісяця”, – підкреслив Шмигаль.
Подальші зміни передбачають щомісячні виплати для одного з батьків або опікуна до досягнення дитиною одного року. Конкретний розмір допомоги визначить Уряд.
“Ми запроваджуємо програму “єЯсла”. Після того, як дитині виповниться один рік, батьки зможуть обрати: повернутися на роботу або залишитися з дитиною до трьох років”, – розповів прем’єр.
У разі вибору першого варіанту, батькам щомісячно виплачуватимуть 8 тисяч грн. Якщо вони вирішать залишитися вдома, держава забезпечить сплату єдиного соціального внеску до дня триріччя дитини.
“Зберігаємо “Пакунок малюка” в двох формах: натуральна допомога або грошова компенсація, що перевищує 7,5 тисяч грн”, – додав Шмигаль.
Він також зазначив, що одним з нових аспектів родинної підтримки стане “Пакунок школяра”, затверджений на минулому засіданні Уряду. Це 5 тис. грн на кожного першокласника для придбання всіх необхідних канцелярських товарів до школи.
“Міністерство соціальної політики детально роз’яснить усі можливості та процедури отримання цих послуг”, – завершив прем’єр-міністр.
З початку повномасштабної війни в Україні спостерігається різке падіння народжуваності, що досягло історичного мінімуму. Показник народжуваності наразі становить лише 0,9 дитини на жінку, що є антирекордом для країни.
У зв’язку зі зниженням народжуваності та високим рівнем еміграції в Україні спостерігається процес старіння нації. За декілька років середній вік населення зріс з 41 до 45 років.