Верховний представник Європейського Союзу у питаннях закордонної політики Кая Каллас висловила думку, що війна в Україні може тривати принаймні ще два роки.
Цю інформацію вона озвучила під час розмови з іспанськими журналістами, що повідомляє El Pais.
“Каллас не надто оптимістично налаштована щодо конфлікту в Україні: вона вказує, що “залишилося щонайменше два роки війни”, – зазначає видання, не наводячи додаткових цитат.
Іспанська газета також підкреслює, що у Страсбурзі ситуацію сприймають як безвихідь у війні між Росією та Україною. Особливу тривогу викликає те, що Москва проявляє більшу впевненість, про що свідчить нещодавня атака на Польщу.
“Опитані експерти прогнозують, що конфлікт затягнеться доти, поки не відбудуться зміни в керівництві обох сторін”, – зазначає El Pais.
Президент України Володимир Зеленський також повідомив, що зустріч із російською стороною на найвищому рівні може бути розглянута тільки після виконання стамбульських угод щодо обміну.
За його словами, декілька країн висловили готовність запропонувати свої майданчики для можливих переговорів. Серед них – Ватикан, Австрія, Швейцарія та Туреччина.