Сили оборони під час операції в Кринках на лівому березі Дніпра в Херсонській області “застрягли” під час створення плацдарму і не мали достатнього забезпечення.
Бійцям доводилося самостійно шукати собі човни. Деякі херсонці не поспішали продавати їх українським захисникам і навіть ховали, заявив командир 37 Окремої бригади морської піхоти полковник Сергій Шаталов в інтерв’ю hromadske.
“Я вважаю, що держава повинна була якось більше сприяти цьому. Забезпечте нас човнами на 100%, а не я як командир ще повинен думати, де взяти човна, де рульових знайти”, – наголосив він.
Його бригада повинна була заходити у другому ешелоні й розвивати наступ у глибину. Операція охоплювала не лише Кринки, але й острови та села поблизу, розповів Шаталов.
Саму операцію на етапі планування Шаталов вважав здійсненною, хоча до самого місця висадки мав питання.
“Підготовка була нормальною. Забезпечення я б не сказав, що відповідало нормам, тобто ми потребували більшого, набагато більшого”, – зазначив офіцер.
Росіяни змогли підготуватися та застосувати свої резерви.
“І ми просто зав’язли вже в кринківському лісі й, на жаль, не змогли вийти до дороги, щоб перерізати їм логістику. Тому, звичайно, втрачали піхоту”, – зазначив командир.
Українські військові почали “відкочуватися”, а росіяни – нарощувати сили, зокрема застосовували FPV-дрони для знищення човнів з української піхотою.
“І ми не могли ані поранених забрати, ані доставити свіжі сили. Отже, ми просто застрягли”, – визнає Шаталов.
Натомість він зауважив, що коли ЗСУ перебували в Кринках, обстрілів Херсона майже не було.
У жовтні 2023 року Сили оборони почали операцію зі створення плацдарму на лівому березі Дніпра. Бої тривали до липня 2024 року. Потім ЗСУ довелось відступити.