Кремль знову натякає на ядерну зброю: ISW викриває маніпуляції Москви

Кремль знову використовує ядерний шантаж: ISW попереджає про маніпуляції Москви. ФОТО: РосЗМІ

Влада Росії знову вдалася до практики ядерного тиску.

Використовуючи традиційну інформаційну стратегію, щоб послабити зв’язки між США, Україною та НАТО. Це зазначено у новому аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти підкреслюють слова речника Кремля Дмитра Пєскова, озвучені 16 липня. Він підтвердив, що положення російської ядерної доктрини, зокрема, заборона на підбурювання неядерних країн ядерними державами, залишається актуальним. За словами Пєскова, відповідальність за такі вчинки повинні нести саме ядерні нації.

ISW зауважує, що в осінній період 2024 року Москва оновила свою ядерну стратегію, додавши нову норму: напад неядерної держави на Росію за підтримки ядерної країни розглядатиметься як спільне порушення. Аналітики вважають, що ці зміни мають на меті стримати або знизити військову підтримку України, особливо під час політичної нестабільності наприкінці 2024 року.

У звіті також є згадка про заяву Пєскова, що стосується мілітаризму європейських країн, на фоні ініціативи Дональда Трампа щодо посилення підтримки України через механізми НАТО. У цей час Кремль закликав міжнародну спільноту чинити тиск не на Росію, а на Україну, нібито з метою ініціювання переговорів.

ISW вважає такі заяви намаганням сформувати хибне уявлення про готовність Москви до миру і водночас дискредитувати Київ.

Крім того, 15 липня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров пережив ще одну спробу заявити, що основною метою війни є нейтралізація загроз НАТО поблизу російських кордонів.

Фахівці ISW зазначають, що Росія спеціально змістила свою риторику: у той час, як Кремль раніше погрожував відповідями на нові поставки зброї, тепер він намагається послабити вже надану підтримку Україні. Головна мета – підірвати єдність Трансатлантики та розколоти позиції США й Європи щодо подальшої допомоги Києву.

Раніше Інститут вивчення війни зазначав, що Кремль назвав неприйнятними умови президента США Дональда Трампа щодо припинення війни проти України протягом 50 днів.

Російська влада заявила про намір далі виконувати свої військові плани, незважаючи на міжнародний тиск і можливість нових санкцій.