Кримськотатарський прапор побував у 28 кранах і опинився у київському музеї

30 червня, у Національному музеї історії України відбулася урочиста передача кримськотатарського прапора, що став символом міжнародної солідарності в боротьбі за деокупацію Криму.

Як повідомили в НМІУ, церемонія передачі відбулася в день, коли 34 роки тому II Курултай кримськотатарського народу ухвалив постанову про національний прапор, гімн та створення Меджлісу.

Протягом 9 місяців кримськотатарський прапор у рамках міжнародної акції «Об’єднані прапором — #LIBERATECRIMEA» мандрував світом, відвідавши 28 країн на 4 континентах. Прапор прикрашений сотнями підписів учасників акції з усього світу, які висловлювали підтримку кримськотатарському народу та вимогу звільнення Криму.

Прапор, що став експонатом музею. Фото: НМІУ

У заході взяли участь Голова та члени Меджлісу кримськотатарського народу, команда Кримськотатарський Ресурсний Центр, а також працівники музею.

«Це дуже важливо, адже передача національного прапора кримських татар у Національний музей України залишає важливі артефакти історичних подій для наступних поколінь. Він завжди буде підтверджувати: Крим — це Україна. А прапор кримських татар — символ боротьби не лише за права корінного народу, а й за територіальну цілісність і суверенітет України», — зазначив Ескендер Барієв — Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу.

Рефат Чубаров, Голова Меджлісу кримськотатарського народу, підкреслив: «Цей експонат — свідчення історії, боротьби, солідарності. Після звільнення Криму наші музеї мають розповідати про героїв та події, які наблизили свободу. Саме завдяки таким поповненням музейних фондів залишиться матеріальний слід, який дозволить майбутнім поколінням зрозуміти та пізнати нашу історію».

Антон Богдалов, завідувач відділу історії незалежної України, акцентував на важливості передачі цього унікального експоната до музейної колекції як символу спротиву та міжнародної солідарності. «Прапор, який сьогодні буде передано до нашого музею, — це свідчення боротьби. Це підтвердження того, що вона продовжується».

Крім того, з нагоди Дня кримськотатарського прапора блакитний стяг із золотою тамгою підняли біля будівлі КМДА на Хрещатику.