Дипломати та представники Японського агентства міжнародного співробітництва спочатку поспостерігали за роботою реабілітологів із дітьми. Вони цікавилися ефективністю занять та змінами, які відбуваються в житті дітей, що проходять реабілітацію.
Особливо активно презентували можливості нових колісних крісел підлітки — вони швидко пересувалися центром, ділячись враженнями.
15-річний Ренат, який має діагноз «ДЦП», сьогодні впевнено демонстрував переваги нового японського колісного крісла, що є компактним, легко переносити в літаку, має можливість підніматися та опускатися, а також легке в управлінні завдяки електромотору, яким можна керувати однією рукою.
Наталя, мама хлопчика, розповіла, що у 2022 році їхня сім’я переїхала з Луганщини, з Сватівського району. Відтоді підліток проходить реабілітацію в Центрі.
Мама зазначила, що Ренат почувається краще, соціалізується і дуже мотивований після таких занять.
Фахівці розповідали про переваги нової техніки та її здатність наблизити життя пацієнтів до інклюзії, забезпечуючи психологічний комфорт та впевненість.
Заступниця голови КМДА з питань самоврядних повноважень Марина Хонда подякувала уряду та народу Японії за постійну підтримку України під час війни.
«Я дуже рада, що всі наші потреби були враховані. Те, що обіцяли — доставили до Києва. І зараз цим обладнанням користується велика кількість людей. Найбільше вражає бачити щасливі очі тих, хто користується цими пристроями. Ви допомогли не лише місту, а й багатьом людям», — звернулася вона до японських партнерів.
Марина Хонда повідомила, що місто зверталося з запитом на обладнання вартістю два мільйони доларів, але Японія передала техніку на три мільйони. За її словами, більша частина цієї допомоги є унікальною та досі не представлена в Україні.
«Це новітні технології, які важливі не лише для дітей з інвалідністю, а й для дорослих з тяжкими травмами — тотально незрячих, людей із порушеннями опорно-рухового апарату, ампутаціями. Гаджети є багатофункціональними, отже їх будуть використовувати не лише в одному закладі, а й у різних центрах. Частину техніки передамо до геріатричних пансіонатів, де живуть пацієнти, які потребують особливого догляду», — сказала вона.
За її словами, кількість людей з інвалідністю в Україні зростає, і таке обладнання допомагає не тільки пацієнтам, а й фахівцям, які з ними працюють. Зокрема, спинні екзоскелети можуть бути корисні як у роботі реабілітологів, так і самими пацієнтами.
Ця подія є ще одним підтвердженням незмінної відданості Японії у відновленні та реконструкції України, зазначив під час передачі техніки та обладнання Надзвичайний та повноважний посол Японії в Україні Масаші Накаґоме.
«Ми вже надавали обладнання для реабілітації для Київщини у грудні минулого року. Сьогодні ми раді передати 100 одиниць найсучаснішої японської реабілітаційної техніки, яка презентує найкращі досягнення Японії у сфері технологій і інновацій. До цього обладнання входять бігові доріжки та роботизовані костюми. Це перші у світі роботизовані костюми, створені провідною японською компанією в галузі медичних технологій. Цей унікальний пристрій підтримує м’язову активність, сприяючи вільному і впевненому русі користувачів», — розповів посол.
Очільник дипломатичної місії Японії в Києві зазначив, що кожен елемент переданого обладнання розроблений для досягнення найвищих терапевтичних результатів, і японська сторона сподівається, що передані засоби сприятимуть підвищенню мобільності і самостійності дітей з інвалідністю.
«Ми впевнені, що вони допоможуть не лише у фізичній реабілітації, але й в емоційному та ментальному благополуччі. Щоб люди знову стали повноцінною частиною суспільства з гідністю та впевненістю. Японія залишається надійним партнером України на шляху до відновлення та реконструкції», — підтвердив Масаші Накаґоме.
Старший віце-президент Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Кенічі Кавамура зазначив, що саме рішуча відданість українців створила умови для організації цієї допомоги.
«JICA реалізує проєкт з відновлення та реконструкції протягом двох років, прислухаючись до потреб муніципалітетів. Наша агенція приділяє велику увагу інклюзії. В особливості, в процесі відновлення після війни, соціальна інклюзія людей з інвалідністю є одним з викликів для побудови держави, де кожен може жити з гідністю та необхідною підтримкою», — підкреслив Кенічі Кавамура.
Японська сторона усвідомлює, що через повномасштабне вторгнення все більше людей, у тому числі діти, потребують особливого догляду, функціонуючи в рамках ерготерапії та психологічної підтримки.
На заході представники Японії постійно підкреслювали свою відданість процесу відновлення та реконструкції України.
«Сучасне обладнання та нові спеціальності: Японія допомагає модернізувати професійно-технічну освіту в Києві».