Його веде мер Києва Віталій Кличко. Він повідомив, що 3 квітня Київрада має ухвалити рішення про повернення у користування громади ділянок, які фігурують в резонансній «земельній справі», яку розслідують правоохоронці.
«Йдеться поки що про п’ять рішень Київради щодо семи земельних ділянок. Але аудит раніше ухвалених депутатами рішень триває. Загалом за цю каденцію ухвалили близько 5 тисяч рішень щодо землі. Чверть із них вже перевірили. Ініційовано 15 судових позовів про скасування реєстрації майна. Матеріали спрямовуємо до правоохоронних органів», — розповів Кличко.
За його словами, також Києва розгляне сьогодні пакет рішень, аби унеможливити подібні зловживання надалі. Це стосується і процедур, щоб закрити лазівки в законодавстві. Депутати розглянуть відповідне звернення до Верховної Ради. Парламент має на законодавчому рівні врегулювати співвідношення площі земельних ділянок та об’єктів майна, розташованих на них.
Щодо розслідування НАБУ про зловживання у земельній сфері столиці, Кличко нагадав, що зі своїх посад звільнені: заступник голови КМДА Петро Оленич, заступник керівника КП «Київблагоустрій» Олексій Мушта та заступник директора КП «Спецжитлофонд» Юрій Леонов.
Також позбувся посади директор КП «Інженерний центр» Михайло Терентьєв, який є депутатом і головою земельної комісії Київради. За словами мера Києва, фракція партії «УДАР» розпочала процедуру відкликання його з депутатів Київради, оскільки він є підозрюваним у кримінальному провадженні.
Кличко поінформував, що звільнив ще низку посадовців, а саме:
- директора комунального підприємства «Київський інститут земельних відносин» Ігоря Долинського;
- директора КП «Спецжитлофонд» Володимира Шарія;
- заступника директора Департаменту містобудування та архітектури Валентина Святина;
- директора комунального підприємства «Фінансова компанія «Житлоінвест» Віктора Погребного звільнять, як тільки він вийде з лікарняного.
«Щодо інших посадовців, імена, яких лунали в журналістському розслідуванні. У них невизначений процесуальний статус у кримінальному провадженні. А у Володимира Бондаренка — статус свідка. Його, як секретаря Київради, обирали депутати. Вони і можуть його звільнити відповідно до регламенту і процедур», — сказав Кличко.
Мер Києва нагадав, що Бондаренко наразі відсторонений від підготовки та ведення засідань Київради. Тож готувати та вести засідання буде він.
Кличко наголосив, що Київрада повинна зробити висновки і працювати — керуючись регламентом роботи і інтересами киян. Щоб не допустити розбалансування системи управління у столиці. Особливо в умовах воєнного стану.
Нагадаємо, на початку лютого у НАБУ і САП заявили, що в межах операції «Чисте місто» викрили механізм заволодіння землею київської громади. За даними правоохоронців, за оборудкою стоїть злочинна організація на чолі з колишнім депутатом Київради Дмитром Комарницьким. Національне антикорупційне бюро оголосило його у розшук.
У четвер, 27 лютого, правоохоронці опублікували записи негласних слідчих дій, які велися під час досудового розслідування земельної корупції в Києві.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»