Київський коледж вперше випустив соціальних працівників зі знанням жестової мови

Леся Петрівська, уповноважена Київської міської ради з прав людей з інвалідністю, активна учасниця відкриття освітньо-професійної програми, також активно долучилася до акредитаційного процесу, підтримуючи розвиток інклюзивної освіти та підготовку кваліфікованих фахівців, які володіють жестовою мовою. Про це повідомляє пресслужба Київської ради.

«В Україні існує критичний брак перекладачів жестової мови. У контексті війни кількість людей з порушеннями слуху зростає, що підсилює цю проблему. Тому у 2022 році на базі київського коледжу була ініційована нова навчальна програма, що дозволить студентам оволодіти жестовою мовою. Сьогодні ми бачимо результати нашої праці — перші випускниці», — розповіла Леся Петрівська.

За її словами, даний напрямок буде розширений як на базі цього навчального закладу, так і в інших коледжах, адже жестова мова не зникає, а навпаки набирає популярність у світі.

Нагадаємо, особливістю освітньо-професійної програми є акцент на оволодінні студентами українською жестовою мовою та роботі з людьми з інвалідністю. Сьогодні Київський фаховий коледж прикладних наук є унікальним навчальним закладом, що готує висококваліфікованих соціальних працівників та перекладачів жестової мови в умовах гострої нестачі відповідних кадрів в Україні.

«Переклад жестовою мовою: у ЦОПах податкової служби Києва запроваджено новий сервіс».