Реформа стартує 1 вересня 2025 року, коли в окремих ліцеях усієї країни випробовуватимуть моделі організації освітнього процесу профільного навчання.
Уже зараз колективи з 30 ліцеїв, які беруть участь у пілотному проєкті, створюють візії своїх закладів, співпрацюючи із закордонними ліцеями, аналізують потреби та можливості тощо.
«У Голосіївському районі ліцей № 286 розпочав пілотування Державного стандарту базової середньої освіти в одному з 8-х класів, який перейде до профільної старшої школи вже у 2026 році, — повідомив депутат Київради (фракція «УДАР») Максим Макаренко. — Також до переліку передпілотних закладів освіти увійшли ліцей № 241 «Голосіївський» і приватний заклад «Освітня територія «Мідгард», де відбуватиметься пілотування моделей організації освітнього процесу профільного навчання в академічних ліцеях вже з 2025/2026 навчального року».
Максим Макаренко. Фото: особиста фб-сторінка
За його словами, у Голосіївському районі Києва — потужна освітянська спільнота, і саме тому більшість українських пілотних проєктів починається саме тут.
Максим Макаренко зазначив, що в районі розпочали й низку профорієнтаційних заходів.
Зокрема, старшокласники та педагоги ліцею № 33 в рамках профорієнтаційної роботи відвідали Київський медичний університет, де для них провели практичні заняття на лікувальному та стоматологічному факультеті, а також в Центрі симуляційного навчання з домедичної допомоги.
Під час навчальних занять учні досліджували зразки тканин тіла людини під сучасними цифровими мікроскопами, вчилися визначати групи крові та резус-фактори, вивчали дію електричних імпульсів на тіло людини.
У рамках стоматологічного тренінгу старшокласники дізналися про організацію робочого місця лікаря-стоматолога, ознайомилися з професійною гігієною порожнини рота, практично відпрацювали навички накладання вузлів, моделювання зубів.
«Такі зв’язки та співпраця із закладами вищої освіти є хорошим підґрунтям для запровадження якісного профільного навчання і свідомого вибору професії в майбутньому», — переконаний Максим Макаренко.
Нагадаємо, Київ інвестує в розвиток STEM-освіти для школярів. У коледжах і школах столиці організовують тематичні заходи, що заохочують молодь до вивчення природничих наук.