Національний науковий антарктичний центр у фейсбук розмістив розповідь про своїх сусідів.
Кілька світлин відкривають життя галасливої спільноти.
«Субантарктичні пінгвіни, що гніздують навколо „Вернадського“, здебільшого відкладають 2 яйця. Інколи в кладці може бути 3 яйця, але шанс на виживання усіх малюків дуже низький», — повідали вчені.
Вони пояснили малодітність пінгвінів тим, що батькам складно вигодувати трьох дитинчат. Однак, як бачимо, ці тато й мама впоралися зі своєю місією
Але з-поміж інших, виявилась сім’я, що все ж вирізняється із загалу.
Мама-пінгвін з трьома малюками на острові Галіндез. Зараз мамі та тату непросто впоратись із дітьми, адже їхні пінгвінята вже досить дорослі. Їм десь три тижні.
За словами біолога 29-ї УАЕ Світозара Давиденка, така родина лише одна на Галіндезі.
«Загалом же на острові вже близько 2 тисяч малюків субантарктичних пінгвінів. Дорослих — орієнтовно 4 тисячі. Тож разом навколо „Вернадського“ нині перебуває 6 тисяч пінгвінів», — розповідають дослідники.
Вчені акцентували, що українські біологи спостерігають за цими птахами в контексті зміни клімату. Адже саме міграція субантарктичних пінгвінів за останні 20 років є одним із незаперечних доказів потепління в Антарктиці.
«Вечірній Київ» писав про те, що щороку десятки українців подають заявки участь у конкурсі, щоб стати учасником антарктичної експедиції на станції Академік Вернадський в Антарктиді.
У ювілейну 30-ту Українську антарктичну експедицію подалося 73 кандидати та кандидатки. Як їх відбирають — читайте далі.