Нещодавно у Києві завершилися роботи з демонтажу знищеного корпусу Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, який зазнав ушкоджень від прямого удару російської ракети в березні 2024 року.
Про це повідомила ректорка вишу Олена Осадча (Helen Osadcha) на своїй сторінці у Facebook.
Роботи тривали з 23 червня до 8 липня за підтримки бюро ЮНЕСКО в Україні, уряду Японії та Міністерства культури та стратегічних комунікацій України. Лише за два тижні підрядники демонтували всі аварійні стіни, вивезли весь будівельний брухт і допомагали знаходити вцілілі твори та фрагменти з архівів Академії.
«У ході розбору завалів вдалося знайти та врятувати ряд мистецьких творів, серед яких — ікони, мозаїки, фрески, твори гарячої емалі, а також гобелени, ювелірні роботи й твори живопису студентів. Вцілілими виявилися окремі архівні матеріали кафедри та графічні роботи видатної бойчуківки — Марії Котляревської, хоча деякі з них потребують термінової реставрації», — повідала пані Олена.
Ректорка також підкреслила, що в момент удару ворожої ракети було зруйновано праве крило головного навчального корпусу Академії, де розташовувався музей культурної спадщини Михайла Бойчука, кафедра монументального та станкового живопису, спортивна зала та конгрес-хол.
«На момент трагедії в приміщенні проходила виставка „Українська жінка в полум’ї війни“, а також зберігалися дипломні проєкти випускників — частина з них також була витягнута з-під уламків», — зазначила очільниця вишу.
Як зазначила Олена Осадча, найбільших втрат зазнали текстильні твори, арткостюми та вишивка — саме ці роботи потребують найбільшої уваги реставраторів. ЮНЕСКО вже висловило готовність підтримати професійне відновлення пошкоджених творів.
Нагадаємо, що у Будинку архітектора демонстрували різні проєкти відновлення Академії Бойчука.
До теми: Мистецтво, народжене у руїнах: в Академії Бойчука демонструють артпроєкт про крихкість та силу.